Wydarzenia

U15: Ważne derby Wrocławia

2023-05-20 10:00:00
Drużyna Śląska U15 walczy o kolejne ligowe punkty. Wrocławianie są na autostradzie do strefy medalowej, muszą jeszcze wykonać dwa kroki, by znaleźć się w najlepszej czwórce w Polsce. Pierwszy z nich mogą zrobić w sobotę (20 maja) w starciu z Olympikiem Wrocław. Początek tego meczu o godzinie 13:00 na boisku przy ulicy Sztabowej we Wrocławiu.
Patrząc na minimalistyczny scenariusz - wrocławianie potrzebują czterech punktów w trzech ostatnich meczach, by wygrać swoją grupę Centralnej Ligi Juniorów U15 i walczyć o medale. Minimalistyczny, bo podopieczni Pawła Dziakowicza prezentują się bardzo dobrze - z jedenastu tegorocznych spotkań wygrali aż dziewięć, a w pozostałych dwóch remisowali. W starciu z Olympikiem również będą faworytem.

Drugi wrocławski zespół w Centralnej Lidze Juniorów U15 znajduje się na przeciwległym biegunie ligowej tabeli. W jedenastu wiosennych kolejkach wygrał zaledwie raz i walczy o pozostanie na tym poziomie rozgrywek.

W pierwszym starciu tych zespołów Śląsk wygrał aż 9:1, a po dwie bramki zdobyli wówczas Adam Ciućka i Bartosz Borowy. Jak będzie tym razem? Czy WKS wykona kolejny krok w stronę walki o medale? Początek spotkania w sobotę (20 maja) o godzinie 13:00 na boisku przy ulicy Sztabowej we Wrocławiu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław