Wydarzenia

U17: Mecz sąsiadów w tabeli

2023-05-06 11:00:00
Piłkarze Śląska Wrocław U17 w 27. kolejce Centralnej Ligi Juniorów zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań. Będzie to potyczka sąsiadów w ligowej tabeli, a zwycięstwo pozwoli wrocławianom umocnić się na szóstym miejscu w tabeli. Początek spotkania na poznańskim Golęcinie w sobotę (6 maja) o godzinie 13:30.
Obecnie w tabeli grupy południowej Centralnej Ligi Juniorów U17 Śląsk zajmuje szóste miejsce w 43 punktami, a Warta Poznań jest siódma z dorobkiem 39 "oczek". Oba zespoły nie mają już szans na wyższe lokaty, co oczywiście nie oznacza, że w sobotnim meczu zabraknie walki czy emocji.

Wrocławianie w ostatnim czasie prezentują się naprawdę nieźle - w ostatnich sześciu spotkaniach wygrali pięciokrotnie, przed tygodniem pokonując opolską Odrę 2:1. Wszystkie bramki w tamym meczu padły przed przerwą, a gole dla WKS-u padły po trafieniu Kacpra Kura i strzale samobójczym. Teraz podopieczni Pawła Schmidta będą chcieli pójść za ciosem.

Warta w ostatnim czasie występuje ze zmiennym szczęściem - poznaniacy wygrali dwa z sześciu ostatnich spotkań. Oba na swoim terenie, co tylko potwierdza, jak groźnym zespołem są na własnym boisku. Jesienią we Wrocławiu Śląsk wygrał 1:0 po trafieniu Dominika Suskiego. Liczymy na to, że i tym razem górą będą piłkarze WKS-u.

Mecz odbędzie się na boisku w poznańskim Golęcinie w sobotę (6 maja) o godzinie 13:30.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław