Wydarzenia

U17: Przepłynąć Odrę

2023-04-28 09:00:00
W 25. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U17 piłkarze Śląska Wrocław zmierzą się z Odrą Opole. Początek tego spotkania w piątek - 28 kwietnia - o godzinie 11:00 na stadionie Oławka przy ulicy Na Niskich Łąkach we Wrocławiu.
Wrocławianie w ostatnim czasie spisują się naprawdę dobrze. W ostatnich pięciu spotkaniach wywalczyli dwanaście punktów (wygrane z Chemikiem Bydgoszcz, Rekordem Bielsko-Biała, Chrobrym Głogów i FASE Szczecin), przegrywając jedynie z Pogonią Szczecin 2:3 po pechowej bramce w końcówce. Podopieczni Pawła Schmidta zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli i raczej nie mają już szans na włączenie się do walki o podium, ale i tak rywalizują o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu.

Teraz czeka ich potyczka z zespołem, który znajduje się w nieco trudniejszej sytuacji. Odrze Opole bliżej do strefy spadkowej niż Śląskowi, bo zajmuje jedenaste miejsce, choć na razie zachowuje w miarę bezpieczny dystans. Opolanie mają sześć punktów przewagi nad miejscami spadkowymi, a wygrana we Wrocławiu będzie dużym krokiem, czy też nawet przypieczętowaniem pozostania w Centralnej Lidze Juniorów U17.

A o tym, że Odra potrafi być groźna dla wyżej notowanych rywali przekonał się Raków Częstochowa przed tygodniem, który zremisował w Opolu 1:1.

W pierwszym meczu tych zespołów padł remis 3:3, choć Odra prowadziła już 3:0! Śląsk walczył do samego końca i ostatecznie wyrównał, a niewiele też zabrakło, by objął prowadzenie i zgarnął pełną pulę. Dwie bramki w tamym spotkaniu zdobył Wiktor Benedyktowicz, a jedno trafienie dorzucił Jakub Maścianica.

Jak będzie tym razem? Emocji nie powinno zabraknąć. Początek spotkania o godzinie 11:00 na stadionie Oławka na Niskich Łąkach we Wrocławiu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław