Wydarzenia

U18: Berlin zdobyty!

2021-07-28 18:00:00
Juniorzy starsi rozegrali sparing z Herthą Berlin. Trójkolorowi po raz kolejny w trakcie okresu przygotowawczego pokazali się ze znakomitej strony i wygrali w Berlinie 5:3!
Wrocławianie nie zdążyli się nawet nacieszyć zwycięstwem w turnieju im. Ernesta Pohla (więcej o turnieju tutaj), a już musieli się mierzyć z kolejnym wyzwaniem. Tym razem udali się do Berlina na sparing z rówieśnikami z miejscowej Herthy. 

W trakcie sparingu trener Bartosz Siemiński sprawdził dwie jedenastki (obie dostały po 45 minut). Pierwsza połowa to prawdziwy popis gry Śląska, a w szczególności kapitana juniorów starszych, Huberta Konstantego. Zawodnik ten wpisywał się na listę strzelców aż czterokrotnie i to głównie dzięki niemu Trójkolorowi schodzili na przerwę prowadząc 4:0! Sporą cegiełkę dorzucił też Paweł Budzyński, który w 41. minucie obronił rzut karny. 

W drugiej części gry gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Swoją pierwszą bramkę zdobyli w 60. minucie, a zaledwie dwie minuty później było już 4:2. Wrocławianie nie pozostali jednak dłużni i w 65. minucie odpowiedzieli trafieniem Miłosza Kurowskiego. Hertha zdołała jeszcze dorzucić trzecią bramkę w 68. minucie, jednak to wszystko, na co było stać niemiecki zespół. Śląsk nie pozwolił gospodarzom na więcej i zwyciężył 5:3. 

- Mecz był na bardzo wysokim poziomie. W szczególności dobrze wyglądała pierwsza połowa, w której Hubert Konstanty zdobył cztery bramki. Trenerzy niemieccy oraz dyrektor akademii Herthy Pablo Thiam byli pod wrażeniem naszych chłopaków. Ten mecz był dobrą reklamą wrocławskiej piłki. Wstępnie jesteśmy już umówieni na sparingi w kolejnych rocznikach - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor do spraw rozwoju sportowego Śląska Wrocław.


Hertha Berlin U18 - Śląsk Wrocław U18 3:5 (0:4)
Bramki: Konstanty (4), Kurowski

Śląsk (I połowa): Budzyński - Michalski Sz,, Zawadzki, Stawny - Jakubiak, Jezierski, Dachnowski, Szmigiel - Gerstenstein, Michalski F., Konstanty.

Śląsk (II połowa): Mielcarz - Marszałek, Kozłowski, Głuski - Wienczek, Borys, Matuszewski, Kurowski - Mierzwa, Dryja, Gruszecki.
Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również