Wydarzenia

U18: Koncert na Oporowskiej

2020-10-21 14:30:00
Zespół U18 pokonał Legię Warszawa 5:1 w zaległym meczu Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Wołczka zagrali koncertowo
Od samego początku gospodarze ruszyli do ataku. Gra wysokim pressingem sprawiała sporo kłopotów Legionistom i wydawało się, że kwestią czasu będzie, zanim przewaga Śląska przyniesie skutek w postaci bramki. Tak się rzeczywiście stało, ponieważ w 16. minucie, po bardzo ładnej akcji Trójkolorowych, piłka trafiła do Kacpra Głowieńkowskiego, a ten umieścił ją w siatce.

Po objęciu prowadzenia przez WKS, obraz gry nadal wyglądał podobnie. To podopieczni trenera Wołczka dominowali i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. W 24. minucie padła kolejna bramka dla wrocławian. Po akcji skrzydłem, piłka została wycofana do Huberta Konstantego, a ten płaskim strzałem zaskoczył bramkarza rywali. Przez całą pierwszą połowę trwała dominacja Śląska, jednak nie udało się już podwyższyć i gospodarze schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Druga część gry to dalsza efektowna gra Wojskowych. Akcja za akcją sunęła pod pole karne Legii i w 54. minucie na listę strzelców wpisał się Ryszard Jakubiak. Skrzydłowy wpadł w szesnastkę rywala, zwiódł obrońcę i strzałem na dalszy słupek nie dał szans bramkarzowi. 

Trójkolorowi nie mieli zamiaru się zatrzymywać. Nadal grali swoje i szukali kolejnego trafienia. To przyszło w 62. minucie, kiedy Kacper Głowieńkowski dobrze utrzymał się przy piłce w okolicach pola karnego przeciwnika, wyłożył ją do Filipa Gryglaka, a ten płaskim strzałem zza szesnastki przycelował tuż przy słupku i podwyższył prowadzenie Śląska.

Trudno było znaleźć dobre momenty gości w tym spotkaniu. Wrocławianie nie pozwalali na wiele i Legię stać było raczej tylko na pojedyncze zrywy. Mimo to, po jednym z takich zrywów padła bramka honorowa, gdy w 68. minucie Pawła Budzyńskiego zaskoczył Damian Urban. Na odpowiedź Śląska nie trzeba było jednak długo czekać, ponieważ ledwie minutę później na listę strzelców po raz drugi w tym meczu wpisał się Hubert Konstanty. 

Zawodnicy trenera Wołczka mieli jeszcze wiele sytuacji, które mogli zamienić na bramkę, jednak brakowało nieco dokładności i skuteczności. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1, a Śląsk może się rozsiąść w fotelu lidera tabeli Centralnej Ligi Juniorów. 

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 5:1 (2:0)
Bramki: 
1:0 - 16' Głowieńkowski
2:0 - 24' Konstanty
3:0 - 54' Jakubiak
4:0 - 62' Gryglak
4:1 - 68' Urban
5:1 - 69' Konstanty

Śląsk: Budzyński - Maruszak, Trepczynski (83. Sz. Michalski), Stawny, Szmigiel - Szymański, Dachnowski (63. Jezierski), Gryglak (68. Skowron) - Jakubiak (68. Wysiński), Głowieńkowski (63. Dryja), Konstanty

Legia: Kikolski – Derlatka, Rytelewski, Urban, Imiołek (46. Romanowski)  – Dawid (75. Kochanowski), Ślendak (63. Vidosević), Pierzak – Skwierczyński (46. Skwierczyński), Staniszewski, Barnowski (79. Czajkowski)
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również