Wydarzenia

U18: Pewny awans

2021-08-11 21:00:00
Śląsk Wrocław U18 pokonał Pogoń Miękinia 6:0 w rundzie przedwstępnej Okręgowego Pucharu Polski. Młodzi wrocławianie pewnie rozprawili się z przeciwnikiem i uzyskali awans do kolejnej rundy.
Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando Śląska. Podopieczni trenera Bartosza Siemińskiego mieli wyraźną przewagę nad A-klasowym zespołem z Miękini i udokumentowali ją w 7. minucie, kiedy po składnej akcji na listę strzelców wpisał się Łukasz Gerstenstein. Wrocławianie dominowali, jednak na kolejną bramkę trzeba było poczekać aż do 44. minuty, gdy bramkarza rywali pokonał Dawid Gruszecki. 

Druga część gry przyniosła już więcej trafień dla WKS-u, jednak warto zaznaczyć, że ambitny zespół z Miękini również miał swoje sytuacje. W jednej z nich zawodnik drużyny gości trafił nawet w poprzeczkę. Śląsk konsekwentnie dążył jednak po swoje i dokładał kolejne trafienia. Na listę strzelców ponownie wpisał się Gruszecki, a po jednym trafieniu dołożyli także Szczyrek, Matuszewski i Łyszczarczyk. Trójkolorowi wygrali 6:0 i pewnie zameldowali się w kolejnej rundzie.

Śląsk Wrocław - Pogoń Miękinia 6:0 (2:0)
Bramki:
1:0 - 7' Gerstenstein
2:0 - 44' Gruszecki
3:0 - 57' Łyszczarczyk
4:0 - 73' Gruszecki
5:0 - 85' Szczyrek
6:0 - 88' Matuszewski

Śląsk: Mielcarz - Stawny, Marszałek, Głuski - Gerstenstein, Jezierski, Gryglak, Zender - Borys, Jakubiak, Gruszecki oraz Szczyrek, Matuszewski, Łyszczarczyk, Mierzwa, Wojtczak
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również