Wydarzenia

U18: Remis z niedosytem

2020-11-15 14:00:00
Zespół U18 zremisował z Cracovią 0:0 w meczu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Trójkolorowi mogą czuć niedosyt, ponieważ przez większą część spotkania przeważali, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza rywali.
Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. Po stronie Śląska, jak zawsze aktywne było prawe skrzydło, gdzie zagrożenie starali się stwarzać Igor Maruszak i Ryszard Jakubiak. To po akcjach tej dwójki działo się najwięcej pod polem karnym rywala, jednak brakowało dokładności i skuteczności, by pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Norberta Łuczaka.

Po stronie Cracovii zdecydowanie wyróżniał się Przemysław Kapek. To właśnie po strzale tego zawodnika Pasy miały najlepszą sytuację w pierwszej części spotkania, ale na szczęście dla gospodarzy, nie zdołał on pokonać Budzyńskiego. Do przerwy przy Oporowskiej utrzymywał się bezbramkowy remis. 

W drugiej połowie Śląsk zdecydowanie ruszył do ataku i zdominował rywala. Trójkolorowi mieli sporą przewagę w posiadaniu piłki i co chwila znajdowali się pod polem karnym Cracovii. W akcjach drużyny trenera Wołczka często brakowało jednak ostatniego podania i dokładności w końcowej fazie akcji.

Z biegiem czasu gospodarze atakowali coraz odważniej, a goście cofali się coraz głębiej. Sporo pracy miał Łuczak, który zaliczył kilka kluczowych interwencji, jak choćby po strzale rezerwowego Kacpra Głowieńkowskiego, gdy bramkarz Pasów skutecznie odbił piłkę nogami.

Mimo walki do samego końca, Trójkolorowi nie zdołali zdobyć bramki i zgarnąć kompletu punktów. Był to pierwszy remis juniorów starszych w tym sezonie. Zdobyty punkt pozwoli utrzymać Wojskowym pozycję lidera tabeli Centralnej Ligi Juniorów.


Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0


Śląsk: Budzyński - Maruszak, Trepczyński (50. Hampel), Stawny, Szmigiel - Dachnowski (78. Wysiński), Gryglak, Szymański - Jakubiak (63. Skowron), Konstanty (78. Bartoń), Dryja (63. Głowieńkowski)

Cracovia: Łuczak - Mróz, Zarzycki, Kapek, Gut, Kafel, Wojtysko, Góralczyk, Chrupcała, Ziewiec, Kwiatkowski
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Jakub Hechner

Zobacz również