Wydarzenia

U18: Remis z niedosytem

2021-11-13 14:30:00
Śląsk Wrocław U18 zremisował z Rakowem Częstochowa 2:2 (2:2) w meczu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.
Początek meczu był niezwykle udany dla wrocławian, którzy już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Igor Maruszak. Niestety, zaledwie dwie minuty później był już remis. Gospodarze skutecznie wykonali stały fragment gry i Trzepizur pokonał Oskara Mielcarza. 

Wrocławianie nie mieli zamiaru się poddawać i stracona bramka nie zmieniła ich nastawienia. Zespół trenera Siemińskiego był stroną dominującą i w 18. minucie ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem zadziałał pressing Trójkolorowych, a akcję sfinalizował Karol Borys. Gdy wydawało się, że WKS dowiezie korzystny wynik do przerwy, to w 40. minucie przytrafił się błąd, który bezlitośnie wykorzystali gospodarze i za sprawą Kaniora ponownie doprowadzili do wyrównania.

Druga połowa toczyła się pod dyktando wrocławian, którzy mieli znaczną przewagę. Zawodnicy Śląska tworzyli sobie mnóstwo sytuacji, jednak żadnej z nich nie potrafili zamienić na bramkę. Można było być zadowolonym praktycznie z każdego aspektu gry w ich wykonaniu, z wyjątkiem skuteczności. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W następnej kolejce WKS zmierzy się u siebie z Gwarkiem Zabrze.


Raków Częstochowa U18 - Śląsk Wrocław U18 2:2 (2:2)
Bramki: 
0:1 - 6' Maruszak
1:1 - 8' Trzepizur
1:2 - 18' Borys
2:2 - 40' Kanior

Śląsk: Mielcarz - Stawny, Rozum, Wojtczak - Maruszak, Zawadzki, Gryglak (55. Kozłowski), Gerstenstein (70. Łyszczarczyk, Borys (70. Matuszewski), Konstanty (52. Jakubiak) - Gruszecki
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław