Wydarzenia

U18: Rusza Centralna Liga Juniorów!

2019-08-09 19:30:00
Wicemistrzowie Polski rozpoczynają nowy sezon Centralnej Ligi Juniorów. W pierwszej kolejce czeka ich wyjazd do Krakowa na mecz z Wisłą.
Zespół trenera Ryszarda Pietraszewskiego przygotowywał się do nadchodzących rozgrywek na obozie w Trzebnicy. Młodzi piłkarze WKS-u zdobywali sporo bramek w sparingach, ale pojawiały się problemy z grą w obronie. Sztab szkoleniowy pracował głównie nad organizacją gry w defensywie. Efekty można było zauważyć w trakcie jednego z ostatnich meczów kontrolnych z FK Pardubice (0:0) - Rywal wystawił piłkarzy z rocznika 2001, więc był to dla nas bardzo wartościowy sprawdzian. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji, które powinniśmy wykorzystać, ale ostatecznie zremisowaliśmy 0:0. Cieszę się jednak, że udało się zagrac na zero z tyłu - mówił Ryszard Pietraszewski, po sparingu z czeską drużyną. 

W 1. kolejce nowego sezonu, Śląsk zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków. W poprzednim sezonie zespoły podzieliły się zwycięstwami. W Krakowie lepsza była Wisła (4:0), a we Wrocławiu zwyciężył Śląsk (2:1). Wrocławianie mierzyli się z Białą Gwiazdą również w przedsezonowym sparingu. Wtedy lepsi okazali się krakowianie, którzy wygrali 4:2.  

Kadra Śląska będzie zupełnie inna niż ta, który zdobywała tytuł wicemistrza Polski - Cały zespół jest nowy. Zawodnicy z rocznika 2002, którzy występowali tu w ubiegłym sezonie, trenują obecnie z drugim zespołem. Wszyscy startowali z równego poziomu. Miałem rozeznanie co do umiejętności zawodników, ale co innego wiedziec, a co innego miec z nimi do czynienia na codzień - dodaje Pietraszewski.

Początek spotkania Wisła Kraków U18 - Śląsk Wrocław U18 w sobotę, 10 sierpnia o 12:00. 


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również