Wydarzenia

U18: Śląsk z brązowym medalem!

2021-06-20 17:00:00
Śląsk Wrocław zakończył rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U18 na trzecim miejscu! Gratulujemy całej drużynie oraz sztabowi trenerskiemu!
Do ostatniej kolejki ważyły się losy tego, kto ostatecznie zajmie medalową pozycję. Porażka Zagłębia Lubin z Pogonią Szczecin i zwycięstwo Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok sprawiło, że rzutem na taśmę Trójkolorowi wskoczyli na trzecie miejsce i stracili zaledwie trzy oczka do Pogoni, która już wczoraj mogła świętowac tytuł mistrza Polski. 

O sukcesie wrocławian przesądziła znakomita końcówka sezonu. Podopieczni trenera Bartosza Siemińskiego wygrali aż siedem meczów z rzędu, dzięki czemu mogą się cieszyć z zajęcia trzeciego miejsca na koniec rozgrywek. 

Autorami znakomitego wyniku juniorów WKS-u są dwaj trenerzy - Bartosz Siemiński, który przejął drużynę od 21. kolejki oraz Krzysztof Wołczek, który prowadził zespół w rundzie jesiennej i trzech meczach rundy wiosennej. 

- Cieszymy się, że w tym roku wszystko zafunkcjonowało. Połączenie szkolenia pierwszego zespołu, rezerw i juniorów starszych było dla nas sporym wyzwaniem, ale udało się to zrobić. To wspólny sukces, zarówno trenera Siemińskiego, jak i trenera Wołczka. Cieszy nie tylko miejsce, ale też to, że coraz więcej młodych zawodników dostaje szansę w pierwszym zespole. Teraz większość zawodników z drużyny juniorów przejdzie do rezerw. Ważna jest dla nas indywidualizacja szkolenia i to, że nasi piłkarze pokonują kolejne szczeble rozwoju w Śląsku Wrocław - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław. 

Najlepszym strzelcem zespołu został jej kapitan - Hubert Konstanty, który zdobył w tym sezonie 18 bramek. Dziękujemy całej drużynie juniorów starszych oraz szabowi szkoleniowemu za znakomity sezon i gratulujemy brązowego medalu! 

Drużynę Śląska Wrocław U18, która zdobyła brązowy medal w Centralnej Lidze Juniorów w sezonie 2020/2021 reprezentowali: Jakub Jezierski, Maksymilian Trepczyński, Marcin Bartoń, Paweł Budzyński, Michał Dryja, Oskar Hampel, Hubert Konstatny, Igor Maruszak, Mateusz Stawny, Michał Szmigiel, Natan Wysińki, Kacper Dachnowski, Łukasz Gerstenstein, Ryszard Jakubiak, Filip Kozłowski, Miłosz Kurowski, Jakub Zawadzki, Patryk Szymański, Filip Michalski, Kacper Głowieńkowski, Sebastian Sobolewski, Filip Gryglak, Miłosz Głuski, Michał Skowron, Kuba Wiśniewski, Szymon Michalski, Oskar Mielcarz, Dawid Matuszewski, Mikołaj Marszałek, Karol Borys, Dawid Gruszecki.

Sztab szkoleniowy: Krzysztof Wołczek (I trener do 21. kolejki), Bartosz Siemiński (I trener od 21. kolejki), Dawid Gomola (asystent), Mateusz Bystryk (fizjoterapeuta), Jakub Korkiewicz (fizjoterapeuta), Paweł Mucha (trener bramkarzy, Tomasz Hryńczyk (trener bramkarzy).

Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również