Wydarzenia

U18: Walka do końca

2022-03-12 16:00:00
Śląsk Wrocław U18 zremisował z Pogonią Szczecin 1:1 (0:0) w meczu Centralnej Ligi Juniorów. Trójkolorowi do samego końca musieli walczyć o punkt i ostatecznie zapewnili go sobie w doliczonym czasie gry.
Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem ataków z obu stron. Zarówno Portowcy, jak i wrocławianie potrafili stworzyć sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, jednak żadnemu z zespołów ta sztuka się nie udawała. Bardzo dobrą sytuację w samej końcówce pierwszej części gry miał Kacper Dachnowski, ale ostatecznie bramka do szatni nie padła i na tablicy wyników utrzymywał się remis.

Po zmianie stron sprawy układały się lepiej dla gospodarzy. Ich dobra gra została poparta golem, gdy w 62. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Kroczek. Stracona bramka podziałała mobilizująco na Śląsk, który ruszył do ataku. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej z Wartą Poznań, walka do samego końca przyniosła porządany efekt. W doliczonym czasie gry dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Ryszarda Jakubiaka, ten oddał strzał, który zdołał odbić bramkarz, jednak przy dobitce Stanisława Szczyrka był już bezradny. 


Pogoń Szczecin U18 - Śląsk Wrocław U18 1:1 (0:0)
Bramki: 
1:0 - 62' Kroczek
1:1 - 90' Szczyrek

Śląsk: Głogowski - Szczyrek, Galuba, Lipiński, Kozłowski, Dachnowski (60. Michalski), Wojtczak (72. Wołczek), Matuszewski, Jakubiak, Bednarczyk (60. Kurowski), Konstanty (80. Sikora)
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław