Wydarzenia

U19: Porażka z Pogonią

2023-04-24 08:30:00
Zespół Śląska U19 nie zdobył punktów w Szczecinie. Podopieczni Janusza Góry przegrali z Pogonią 2:4, a bramki dla WKS-u strzelili Patryk Bednarczyk i Dawid Matuszewski.
Patrząc przez pryzmat ligowej tabeli, to szczecinianie byli faworytem niedzielnej potyczki. Oba zespoły nadal walczą o pozostanie w lidze, choć w lepszej sytuacji są Portowcy, którzy znajdują się nad "kreską". Dla wrocławian nie ma już nieważnych meczów i w każdym muszą walczyc o pełną pulę.

Pierwsze minuty to szybka wymiana ciosów. Wynik spotkania otworzył Oliwer Smuniewski z Pogoni, ale szybko wyrównał Patryk Bednarczyk. Miejscowi mieli znakomitą okazję na ponowne objęcie prowadzenia w 15. minucie, jednak Yadegar Rostami nie wykorzystał rzutu karnego. Kilka chwil później ten sam zawodnik zrehabilitował się i wpisał się na listę strzelców pokonując Bartosza Głogowskiego.

Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1, a niedługo po wznowieniu wygrywali już różnicą dwóch goli. Bramkę raz jeszcze zdobył Oliwer Smuniewski. Wrocławianie walczyli do samego końca - w 84. minucie Dawid Matuszewski strzelił kontaktowego gola, ale ostatnie słowo należało do Portowców. Wynik meczu ustalił w końcówce Kacper Szczerba, który swoim trafieniem przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

Sytuacja Śląska U19 staje się coraz trudniejsza. Wrocławianie znajdują się w strefie spadkowej, a do bezpiecznego miejsca tracą już pięć punktów. Kolejna szansa na podreperowanie swojego konta w niedzielę, 30 kwietnia. Zespół Janusza Góry zmierzy się na swoim terenie z legnicką Miedzią.

Centralna Liga Juniorów U19
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 4:2 (2:1)
Bramki:
1:0 Oliwer Smuniewski 6'
1:1 Patryk Bednarczyk 9'
2:1 Yadegar Rostami 19'
3:1 Oliwer Smuniewski 49'
3:2 Dawid Matuszewski 84'
4:2 Kacper Szczerba 88'

Śląsk: Głogowski - Krukowski, Posacki, Szczyrek, K.Kurowski, Zawadzki (70' M.Solarz), Kosiba (55' Sharabura), Maszkowski, M.Kurowski (65' Kaliszczak), Matuszewski, Bednarczyk.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław