Wydarzenia

U19: Ważny mecz z Legią

2023-04-14 09:55:00
W ramach 23. kolejki CLJ U19 Śląsk Wrocław zagra z Legią Warszawa.
Podopieczni trenera Janusza Góry nie mogą zaliczyć ostatnich czterech spotkań do udanych. Porażki z Arką Gdynia, Wisłą Kraków, Lechem Poznań i Koroną Kielce stanowią niemały problem. Śląsk Wrocław U19 po 22 rozegranych spotkaniach zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 23 punktów. Bilans "Wojskowych" to sześć zwycięstw, pięć remisów i jedenaście porażek. Wrocławianie na ten moment zajmują czternaste miejsce w tabeli - jest to pozycja spadkowa - a do bezpiecznego miejsca tracą trzy "oczka".

Legia natomiast również nie może zaliczyć tego sezonu do udanych, mimo sześciopunktowej przewagi nad Śląskiem. Bilans stołecznego klubu to dziewięć zwycięstw, dwa remisy i jedenaście porażek. Co ciekawe, nie tak dawno, bo na początku rundy wiosennej, piłkarze ze stolicy również znajdowali się "pod kreską" (na moment do strefy spadkowej zepchnął ich właśnie WKS), jednak dwa pewne zwycięstwa - z Lechią Gdańsk i Górnikiem Zabrze pozwoliły im poprawić swoją sytuację.

Punkty są niezwykle ważne dla obu drużyn, dlatego możemy spodziewać się ciekawego spotkania. Mecz Śląska z Legią Warszawa odbędzie się w niedzielę, 16 kwietnia, o godzinie 13:00 na legendarnym stadionie WKS-u przy Oporowskiej.

Ze spotkania będzie przeprowadzona transmisja na żywo na naszym kanale na YouTube.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław