Wydarzenia

Umocnić swoją pozycję

2020-11-28 08:00:00
W 15. kolejce drugoligowych rozgrywek rezerwy Śląska Wrocław udadzą się na wyjazd do Siedlec. Trójkolorowi powalczą z miejscową Pogonią o trzy punkty i umocnienie swojej pozycji w tabeli.
Po rozegraniu czterech spotkań w ciągu dwóch tygodni, Trójkolorowi mogli wreszcie złapać trochę oddechu i na swoje kolejne spotkanie czekali sześć dni. W poprzedniej kolejce wrocławianie pokazali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli remis na własnym boisku z Górnikiem Polkowice, który zajmuje pozycję lidera tabeli. 

Maraton czterech spotkań w krótkim odstępnie czasu zakończył się dla Śląska zdobyciem czterech punktów. Obecnie Wojskowi zajmują 13. miejsce w tabeli i uzbierali do tej pory 15 punktów. Żeby spokojnie spędzić przerwę zimową, trzeba jednak dołożyć jeszcze kilka oczek do swojego dorobku. 

Pogoń wydaje się być rywalem w zasięgu rezerw Śląska Wrocław. Siedlczanie są obecnie na 11. miejscu w tabeli i zgromadzili jedynie dwa punkty więcej od WKS-u. Forma zespołu z Siedlec w meczach domowych jest bardzo nierówna. Podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego wygrali na własnym stadionie trzy mecze, ale przegrali również trzy. 

Wrocławianie punktują w tym sezonie zdecydowanie lepiej w meczach wyjazdowych. Zawodnicy trenera Jawnego i Dymkowskiego 10 z 15 punktów wywalczyli na boiskach rywali. W Siedlcach będą chcieli jeszcze bardziej poprawić ten dorobek.

Początek spotkania Pogoń Siedlce - Śląsk II Wrocław o godzinie 13:00. Transmisja na platformie tvcom.pl.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również