Wydarzenia

Urban: Czas się przełamać

2017-07-21 11:00:00
W Lubinie przegraliśmy i zremisowaliśmy. Teraz czas na inny wynik - mówi Jan Urban przed derbami Dolnego Śląska.
O Zagłębiu

Największym atutem Zagłębia jest to, że jest to praktycznie ten sam zespół, co w tamtym sezonie. To oznacza, że znają się nawzajem, wiedzą, czego od siebie chcą i według mnie to jest największą siłą lubinian. Dodatkowo nie możemy robić głupich fauli przed polem karnym, bo wiemy, jak to się może skończyć. W poniedziałek spodziewam się otwartego meczu, ponieważ Zagłębie gra u siebie. Przegraliśmy tam, zremisowaliśmy to może czas na inny wynik? Czas się przełamać.

Nie pytałem Cotry o Zagłębie i nie mam zamiaru. Po to mamy sztab szkoleniowy, żeby robić analizy przeciwnika i zebraliśmy dużą wiedzę na temat naszych rywali. Dla niego byłoby to mało komfortowe, żeby opowiadał o swoich kolegach. Nie chcemy go postawić w takiej sytuacji.

Moim zdaniem nie powinno być gwizdów w stronę Cotry. Zrobił bardzo dużo dla Zagłębia. Przeżywał wzloty i upadki w tym klubie, ale każdy ma prawo na zmianę klimatu i poszukaniu nowych wyzwań. Djordje zasłużył sobie na szacunek, ale wiem, że kibice różnie reagują na takie sytuacje. 

O swiom zespole

Nie ma konkretnej odpowiedzi, kiedy będziemy grać tak, jak bym sobie tego życzył. Zmiany były duże i to jest tego głównym powodem. W ostatnim meczu zabrakło nam przede wszystkim płynności. W sparingach wyglądało to zdecydowanie lepiej, niż w spotkaniu z Arką Gdynia i nad tym musimy pracować. Ponadto mam nadzieję, że uda nam się jeszcze wzmocnić zespół. 
 
Marcin Robak jest normalnie w treningu. Grał w tym sezonie już w meczach Lecha i nie ma przeszkód, żeby mógł wystąpić w poniedziałek. W ataku mam zawodników, którzy potrafią strzelać gole. Trzeba to jednak udowodnić na boisku. Jeśli Marcin będzie zdobywać bramki tak, jak w poprzednim sezonie, jeśli dołączy do niego Arek, to nie może w niektórych spotkaniach zagramy dwoma napastnikami, a może zawsze.

Kontuzja Danka pokrzyżowała nam plany. Musieliśmy się jednak do tego dostosować i reagować. Oczywiście gdyby udało nam się pozyskać prawego obrońcę, mielibyśmy alternatywę i nie musielibyśmy przestawiać całego bloku defensywnego.
 
Celeban również grał na tej pozycji. Jego charakterystyka, jeśli chodzi o przygotowanie motoryczne pozwala mu na to, by grał na boku boiska. Na pewno wytrzyma 90 minut. Wydaje mi się jednak, że Mariusz Pawelec najszybciej zaadaptuje się na prawej obronie, bo ostatnio zdecydowanie częściej grał na tej pozycji.
 
Srnić w meczu z Arką nabawił się stłuczenia i jest brany pod uwagę, jeśli chodzi o kadrę na następne spotkanie. Uważam, że zagrał niezłe spotkanie. Mimo niskiego wzrostu walczył o górne piłki i miał niezły timing. W dodatku jest dość agresywny w swojej grze. Chrapek z kolei wszedł z ławki. Popisał się kilkoma podaniami wysokiej klasy. Widać u niego dużą jakość, ale jego problemem jest to, że nie grał praktycznie od lutego. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław