Wydarzenia

Urban: Dążyliśmy do wygranej

2017-03-17 20:35:00
- Nie zadowaliśmy się remisem, dążyliśmy do wygranej i po trzech porażkach osiągamy ważne zwycięstwo - mówi Jan Urban po pokonaniu Bruk-Betu Termaliki 2:1.
Jan Urban: Było dziś nerwowo. Mecz zaczął się ciekawie, po dwóch szybkich bramkach. My zdobyliśmy gola po bardzo ładnej akcji, ale już w 18. min musieliśmy zacząć wszystko od nowa. Później Pich miał fajną szansę, ale piłka mu podskoczyła i przeniósł ją nad bramką. Po drugiej stronie Gergel uderzał głową, ale również nad poprzeczką.
 
W drugiej połowie dążyliśmy do wygranej, absolutnie nie zadowalaliśmy się remisem. Po trzech porażakch dzisiejsze zwycięstwo jest bardzo ważne. W szatni było widać ulgę po meczu, w dodatku Pawełek ma dziś urodziny. Życzymy mu wszystkiego dobrego, a trzy punkty są najlepszym prezentem. Teraz możemy na spokojnie popracować przez dwa tygodnie.
 
Mamy duże problemy ze strzelaniem goli, dlatego tak skuteczny Pich jest dla nas bezcenny. Ale dziś było więcej równowagi między atakiem i obroną, nie pozwoliliśmy przeciwnikom na kontrataki, które są ich mocną bronią. To było bardzo ważne. My gramy kreatywnie i sytuacje mamy w kazdym meczu, ale bywa, że strzela się 3 gole i nawet się nie remisuje...
 
Brakowało nam Augusto, długo dochodził do siebie po kontuzji. Dziś wyszła taka sytuacja, że Pawelec na ostatnim przedmeczowym traningu złapał kontuzję. Nie tak chciałem wprowadzać Augusto, by grał od razu 90 minut, ale sytuacja nas do tego zmusiła. Szkoda, ze dostał 4. żółtą kartkę i nie zagra z Koroną.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław