Wydarzenia

Urban: Dobra odpowiedź

2017-05-19 20:30:00
- Stracony gol był dla nas zimnym prysznicem. Dobrze jednak odpowiedzieliśmy, mieliśmy przewagę szybkości na skrzydłach i kontrolowaliśmy grę - mówi Jan Urban po pokonaniu Arki 4:1.
Jan Urban: Widząc zmiany Arki na to spotkanie, wiedzieliśmy, że podnieśli wzrost drużyny. Chcieli szukać szans przy stałych fragmentach, a my mamy z tym duże problemy. Było to widać przy pierwszej bramce. Pierwszy gol był dla nas zimnym prysznicem. Drużyna różnie może zareagować na stratę bramki. Dobrze odpowiedzieliśmy, w krótkim czasie udało się strzelić dwie bramki i kontrolowaliśmy spotkanie. Na początku drugiej połowy Arka miała okazję, żeby znów wejść w mecz, ale jej nie wykorzystała.
 
To był bardzo ważny mecz, tak samo jak mecz z Ruchem - z punktu widzenia sportowego i mentalnego. Musieliśmy zrobić wszystko, aby jak najlepiej się zregenerować po spotkaniu derbowym. Lubię żyć z drużyną i w jakimś sensie grać razem z nią. Zawodnicy zwracają uwagę na to, co mówię z boku. Cieszę się, że „odkurzyliśmy” Mario Engelsa. Każdy zawodnik w tej fazie sezonu jest ważny, każdy może pomóc. Ja wiem, że nie grają w ogóle Zieliński czy Grajciar, ale w każdej chwili mogę na nich liczyć.
 
Musieliśmy sobie poradzić po stracie Sito Riery. Chcieliśmy wykorzystać szybkość Engelsa. Dzisiaj mieliśmy przewagę pod względem szybkości na skrzydłach. Nie wpuściłem Łyszczarza, bo wolałem postawić na doświadczenie w końcówce. Sytuacja w tabeli nie pozwala, by grać spokojnie. Zwycięstwo z Cracovią da nam pewne utrzymanie.
Autor: Mateusz Sładek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław