Wydarzenia

Urban: Stać nas na lepszą grę

2017-08-18 11:00:00
Przed wyjazdowym meczem z Jagiellonią z dziennikarzami spotkał się Jan Urban. - Stać nas na lepszą grę - mówił trener Śląska.
Jan Urban o sytuacji kadrowej Śląska:

- Riera, Kosecki i Pich nie pojadą do Białegostoku. Mamy na wyjazd 18 zawodników, licząc kilku młodych piłkarzy, którzy są już włączeni do kadry. Musimy sobie poradzić z tymi brakami. Kontuzje się nałożyły, a dotyczą zawodników z podstawowego składu. Szkoda, bo tak naprawdę oni dopiero wchodzili w rytm meczowy. Przyszli do nas w różnym stadium przygotowania do sezonu i dopiero tutaj dochodzą do optymalnej formy. Te urazy, o których mowa, zatrzymały ten proces. To jednak jest poza naszym zasięgiem i musimy sobie radzić z zaistniałą sytuacją. Jestem jednak spokojny. Moi zawodnicy potrafią grać w piłkę, więc stać nas na lepszą grę.
 
W mojej karierze trenerskiej nie miałem jeszcze takiej sytuacji, by w zespole zaszło tak wiele zmian kadrowych. Potrzebujemy więc czasu, żeby się zgrać. To nie tylko nasz problem. Legia i Lech są w podobnej sytuacji. Czy liczę jeszcze na wzmocnienia? Tak. Nie ukrywam, że chcielibyśmy jeszcze kadrę uzupełnić. Mamy kilku młodych chłopaków, ale potrzeba też więcej doświadczonych graczy. Rozmawiamy, negocjujemy, ale potrzeba cierpliwości. 
 
O początku sezonu:
 
Trzeba być dobrze przygotowanym fizycznie, aby dobrze grać w piłkę. Tak to funkcjonuje. Nie będziemy mieli przez cały czas tylu kontuzji. Wyjdziemy z tego i będziemy mocniejsi. Tym bardziej, że zostały nam niestety tylko rozgrywki ligowe. 
 
To dopiero początek. Drużyny będą zmieniać swoje oblicze. Po zamknięciu okienka transferowego każdy będzie wiedział, na czym stoi. Wtedy przyjdzie czas na szukanie optymalnych rozwiązań i składów. 
 
O najbliższym rywalu:
 
Jagiellonia z trenerem Mamrotem punktuje podobnie jak za poprzednika, ale trzeba pamiętać, że to dopiero początek pracy tego szkoleniowca w Białymstoku. Nie chcę mówić o tym okresie, ponieważ za krótko prowadzi tę drużynę. Wiem, że trener Mamrot lubi grę kombinacyjną, piłkę miłą dla oka i między innym tego się spodziewamy.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław