Wydarzenia

Urban: Stać nas na więcej

2017-08-02 11:00:00
- Nie uważam, że będzie to łatwy mecz, bo nasi rywale mają tylko jeden punkt na koncie – mówi trener Jan Urban przed meczem z Piastem Gliwice.
O najbliższym rywalu
 
W polskiej lidze każdy mecz to zupełnie inna historia. Uważam, że Piast w ostatnich meczach zasłużył na więcej. Z Pogonią na własnym boisku przegrał, choć prezentował się dobrze. Z Lechem wysoko przegrał, ale w pierwszej połowie byli lepsi i ten wynik powinien być zupełnie inny. Natomiast ja nie patrzę na to w ten sposób. Nie uważam, że będzie to łatwy mecz, bo nasi rywale mają tylko jeden punkt na koncie. 
 
Mniej więcej widać kto, w jakiej formie się znajduje. Jednak często wyniki nie są adekwatne do gry. Uważam, że my powinniśmy mieć więcej punktów, bo stać nas na więcej. Piata także. Za wcześnie jeszcze, by coś więcej móc mówić.
 
Jesteśmy w pełni lata. Temperatury mają prawo być wysokie. Nie możemy narzekać, bo upały są przez kilka dni, a nie miesięcy. W dniu meczowym temperatura ma sięgać 30 stopni. Musimy być na to przygotowani.
 
O swoim zespole:
 
Po spotkaniu z Lechią była radość. Wygraliśmy z mocnym zespołem. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę i zawodnicy muszą pamiętać, że potrafią tak grać. 
 
Około dwa tygodnie przerwy ma Sito, czas pokaże, ile to będzie w rzeczywistości. Jego powrót do gry zależy od wielu czynników. Nie zawsze ten uraz goi się tak szybko, jak przewidują lekarz. Na szczęście nie ma zerwań, więc jestem spokojniejszy. Wyglądało to jednak bardzo brzydko. Nie mówię na konferencji o składzie. Musimy Hiszpana zastąpić i mamy sporo czasu, żeby wybrać najlepszą opcję. W moim zespole tylko Sito jest kontuzjowany. Reszta jest w pełni zdrowa i do mojej dyspozycji.
 
Arek Piech walczy o skład. Nie widzę u niego frustracji. Wiedział, że przyjdzie jeszcze jeden napastnik i będzie musiał walczyć o miejsce na boisku. Jeśli obaj będą w dobrej formie i będą wiedzieć, jak się poruszać po boisku, to nie wykluczam, że zagrają razem
 
Czekamy na Kamila Dankowskiego, bo jest ważną postacią tego zespołu. Musimy jednak uzupełnić tę pozycję i na pewno będziemy chcieli jeszcze wzmocnić formację obrony.
 
Nie jest łatwo zastąpić takiego zawodnika, jakim jest Morioka. To była jakość. Teraz znaleźć taką jakość to coś, za co się płaci i to dość dużo. Musimy sobie radzić. Nie możemy być zależni od jednego piłkarza i teraz po prostu gramy trochę inaczej. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław