Wydarzenia

W sobotę pierwszy sparing Śląska II

2021-07-09 20:00:00
W sobotę - 10 lipca - piłkarze rezerw Śląska zakończą pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu. Zwieńczeniem kilkudniowego zgrupowania będzie sparingowy mecz z Górnikiem w Polkowicach. Początek o godzinie 12.
Piłkarze rezerw Śląska rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu przed tygodniem. Ostatnie dni spędzili w Jeleniej Górze na zgrupowaniu, którego zwieńczeniem będzie potyczka z pierwszoligowym już Górnikiem Polkowice.

Pierwszoligowym, bowiem w minionym sezonie polkowiczanie byli ligowym rywalem Śląska II. W 36 spotkaniach zgromadzili 76 punktów i wygrali rozgrywki eWinner 2. Ligi. Wrocławianie mierzyli się z Górnikiem dwukrotnie - przy Oporowskiej padł remis 0:0, natomiast w rewanżu było 2:2. I właśnie spotkanie rewanżowe było określane jako jeden z najlepszych meczów drugiego zespołu WKS-u w poprzednim sezonie.

Co ciekawe, trenerem Górnika Polkowice jest "stary znajomy" Śląska, czyli wieloletni członek sztabu szkoleniowego oraz pierwszy trener, Paweł Barylski. Dla doświadczonego szkoleniowca będzie to pierwszy mecz przeciwko WKS-owi po zakończeniu pracy przy Oporowskiej.

Początek spotkania w sobotę, 10 lipca, o godzinie 12, na stadionie w Polkowicach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również