Wydarzenia

Wszystkiego najlepszego, panie Mieczysławie!

2020-11-04 12:30:00
Dziś 86 urodziny obchodzi Mieczysław Jurecki, zawodnik i kapitan Śląska z końcówki lat 50., jeden z ostatnich żyjących członków drużyny, która wywalczyła pierwszy w dziejach klubu awans na szczebel centralny. Dużo zdrowia, sił i uśmiechu z poczynań ulubionej drużyny, panie Mieczysławie!
Mieczysław Jurecki urodził się w 1934 roku. Na boisku występował jako napastnik. Jest wychowankiem Stali Bielsko-Biała. Zawodnik Śląska w latach 1955-59. W 1956 roku wywalczył z wrocławską jedenastką awans do II ligi. Od 1957 roku przez trzy sezony pełnił obowiązki kapitana. Pierwszy w historii klubu dwukrotny młodzieżowy reprezentant Polski. Występował też w reprezentacji Wojska Polskiego m.in. w Wietnamie w 1959 roku. W 1960 roku wyjechałdo Australii, gdzie mieszka do dziś. Z sukcesami grał w Polonii Melbourne, Polonii Sydney i Slavii Melbourne. W 1966 wrócił na kilka miesięcy do Polski i Wrocławia. Był wówczas w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Śląska. W maju w meczu z Zagłębiem Sosnowiec zadebiutował w ekstraklasie.

Z okazji urodzin przypominamy wspomniania pana Mieczysława dotyczące dawnego Śląska, które były publikowane w magazynie "Wokół Śląska".

****

Zobacz również