Wydarzenia

Wygrana rezerw przed barażami

2019-06-09 12:00:00
Wyjazdowym zwycięstwem 4:1 z MKP Wołów zakończyły zmagania w IV lidze rezerwy Śląska. Teraz przed drużyną Piotra Jawnego baraże o awans do III ligi.
28 zwycięstw w 30 meczach, 122 strzelone gole (ponad 4/mecz)!) i pewne 1. miejsce w tabeli IV ligi - tak w skrócie wyglądał ten sezon w wykonaniu drugiej drużyny Śląska Wrocław. I chociaż za piłkarzami wiele spotkań - te najważniejsze ciągle przed nimi.
 
W ostatniej kolejce WKS pewnie, 4:1 pokonał drużyną z Wołowa, wieńcząc rundę zasadniczą w dobrym stylu. Wrocławianie szybko zabrali się do pracy, bowiem już w 10. min wynik otworzył Kierkiewicz. Jedna bramka przewagi rzecz jasna nie usatysfakcjonowała lidera i jeszcze przed przerwą Śląsk podwyższał swoje prowadzenie trzykrotnie. Najpierw za sprawą Kotfasa, potem Kierkiewicza, a na koniec Skrzypka. Po zmianie stron goście spuścili nieco z tonu, a gospodarze zdołali strzelić gola honorowego.
 
Trenerzy, piłkarza, cała Akademia Śląska Wrocław oraz wszyscy kibice liczą, że to był ostatni mecz drugiego zespołu WKS-u w IV lidze. Teraz przed drużyną trenera Jawnego baraże, a potem - mamy nadzieję - walka w wyższej klasie rozgrywkowej. O awans Trójkolorowi powalczą z AKS Strzegom. Pierwszy mecz barażowy w środę, 12 czerwca o godz. 18 w Strzegomiu. Rewanż w sobotę, 15 czerwca, o godz. 18 na stadionie przy Oporowskiej 62.

MKP Wołów - Śląsk II Wrocław 1:4 (0:4)
Bramki: Janus 65' - Kierkiewicz 10', 32', Kotfas 29', Skrzypek 39'

Śląsk II: Wadach - Izydorczyk, Kucharczyk (46. Jarzębowski), Kazimierowicz (46. Maciak), Łazarowicz (46. Ostrowski), Kotfas, Kierkiewicz, Sztylka, Kotowicz (46. Szpakowski), Skrzypek (46. Golak), Caliński (46. Sobczak)
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również