Wydarzenia

Zespół U14 wygrywa w turnieju Elite Top

2023-03-07 18:00:00
Zespół U14 zajął pierwsze miejsce w turnieju Elite Top U14, który w miniony weekend odbywał się w Stróżach. Wrocławianie wygrali siedem z ośmiu swoich spotkań, zachowując żelazną wręcz defensywę. Podopieczni Krzysztofa Franczaka i Jacka Kocura nie stracili bowiem żadnego gola!
Wrocławianie w dwudniowym turnieju prezentowali się bardzo dobrze. Najpierw - w sobotę - odnieśli cztery pewne zwycięstwa, kolejno pokonując Górnika Łęczna (3:0), Beniaminka Krosno (2:0), Reprezentację Nowego Sącza (1:0) i łotewski Ventspils (3:0). Te wyniki pozwoliły naszej drużynie zająć pierwsze miejsce w grupie i awansować do kolejnego etapu zawodów.

W fazie finałowej Śląsk znów pokonał łęcznian (2:0) i ekipę z Krosna (1:0), a do tego dołożył zwycięstwo ze złożoną z piłkarzy Korony Kielce Reprezentacją Województwa Świętokrzyskiego (3:0) oraz bezbramkowy remis z Wisłą Kraków. To wszystko dało wrocławianom pierwsze miejsce w nieźle obsadzonych zawodach.

Warto dodać, że dwóch piłkarzy WKS-u zostało wybranych MVP turnieju. Wyróżnienie trafiło do Macieja Kucharskiego, który zdobył sześć z piętnastu goli Śląska oraz do Jakuba Fitowskiego.

Sobotnie mecze:
Śląsk - Gornik Łęczna 3:0 (Maciej Kucharski 2, Mikołaj Szura)
Śląsk - Beniaminek Krosno 2:0 (Maciej Kucharski 2)
Śląsk - Reprezentacja Nowego Sącza 1:0 (Ignacy Czarkowski)
Śląsk - Ventspils 3:0 (Krystian Różycki, Adam Stój, Tymoteusz Gabryś)

Niedzielne mecze:
Śląsk - Gornik Łęczna 2:0 (Maciej Kucharski, Tymoteusz Gabryś)
Śląsk - Reprezentacja woj. Świętokrzyskiego 3:0 (Maciej Kucharski, Krystian Różycki, Mikołaj Szura)
Śląsk - Beniaminek Krosno 1:0 (Krystian Różycki)
Śląsk - Wisła Kraków 0:0

Barwy Śląska reprezentowali: Dominik Klint, Franciszek Kołakowski, Oliwier Cyzio, Jakub Litwin, Mateusz Moskaluk, Jakub Fitowski, Miłosz Mańkowski, Krystian Różycki, Michał Matuszewski, Mikołaj Szura, Maciej Kucharski, Maksymilian Dudziak, Borys Pawłowicz, Adam Stój, Jakub Kadej, Antoni Błaszczyk, Ignacy Czarkowski, Tymoteusz Gabryś.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław