Audiodeskrypcja

2015-02-20 15:28:07

 

Audiodeskrypcja, czyli specjalny komentarz dla osób niewidomych i niedowidzących, umożliwia im w pełni przeżywanie emocji w trakcie spotkań piłkarskich i innych wydarzeń sportowych. Ale to również propozycja dla wszystkich, którzy chcą po prostu lepiej orientować się w tym, co dzieje się na boisku i na trybunach.

 

By słyszeć komentarz na żywo, wystarczy przenośne radio lub radio w komórce ustawione na częstotliwość 97,00 FM. Audiodeskrypcję prowadzą Przemysław Pozowski, Michał Waszkiewicz oraz Bartosz Wiśniewski przeszkoleni w tym celu przez UEFA oraz fundację „Katarynka” i zajmujący się - obecnie lub w przeszłości - sportem we wrocławskich rozgłośniach radiowych. 

 

 

Audideskrypcja na meczach piłkarskiego Śląska - zarówno ligowych, jak i pucharowych - prowadzona jest wraz z fundacją „Katarynka” od sezonu 2012/2013. Wcześniej na Stadionie Wrocław przeprowadzono ją w m.in. w trakcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej (wymóg europejskiej federacji na czas turnieju w ramach programu Respect Inclusion). Poza meczami piłkarskimi, komentarz na żywo jest również dostępny na spotkaniach koszykarskiego Śląska w Tauron Basket Lidze (od sezonu 2013/2014) oraz na meczach żużlowców Betardu Sparty.

 

Komentarz na żywo przed meczami na Stadionie Wrocław zaczyna się  na około 10 minut przed pierwszym gwizdkiem na 97,00 FM.

 

Realizowanie audiodeskrypcji jest możliwe dzięki zaangażowaniu Miasta Wrocław oraz fundacji „Katarynka”.

 

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław