Dojazd

2014-08-07 23:54:34

 

Komunikacja miejska

Na Stadion Miejski dojechać można komunikacją miejską. Do stadionu od ul. Królewieckiej (sektory B i C) dotrzemy tramwajami 31PLUS, 32PLUS oraz autobusami 103, 403 i 435. Natomiast do sektorów A i D (od ulicy Lotniczej) dojedziemy tramwajami 3,10, 20, 33PLUS oraz autobusem 128.

 

Pociąg

Na Stadion Miejski można również dojechać z Dworca Głównego regularnymi pociągami Przewozów Regionalnych, które zatrzymują się na stacji Wrocław Stadion przy południowej stronie stadionu (trybuna A i D).


Samochód 

Dla zmotoryzowanych Kibiców mamy również kilka przydatnych informacji. Obok Stadionu Miejskiego przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8. Należy zjechać zjazdem Stadion Miejski i następnie kierować się na Aleję Śląską. Wjazd na Parking Stadion (1000 miejsc parkingowych) znajduje się na bramie ”C”. Bilet parkingowy mogą zakupić tylko i wyłącznie osoby, które posiadają ważny bilet na mecz. Bilety parkingowe można nabyć bezpośrednio przy wjeździe na parking u obsługi parkingu. Więcej informacji o parkingu na Stadionie Wrocław można znaleźć na jego stronie internetowej.  

 

Nadzór nad Parkingiem Stadion i zasady jego funkcjonowania ustala spółka Wrocław 2012, zarządca Stadionu Miejskiego. 

 

Spółka Wrocław 2012 uruchomiła także dwa nowe parkingi w okolicach Stadionu. Parking Lotnicza (1000 miejsc parkingowych) i Parking Królewiecka  (250 miejsc parkingowych) są otwierane, podobnie jak Parking Stadion, na 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania.