Kibice niepełnosprawni

2014-08-07 21:51:56

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną możesz zgłosić się po bilet w obniżonej cenie do Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. Należy napisać wiadomość pod adres bilety@kkn.wroclaw.pl lub zadzwonić na numer +48 792 93 00 94. Aby otrzymać bilet trzeba podać dane (osoby niepełnosprawnej oraz ewentualnego opiekuna): imię i nazwisko, pesel, adres, telefon oraz krótki opis niepełnosprawności (np. poruszam się na wózku, jestem niewidomy).

 

Krótka historia

 

Klub Kibiców Niepełnosprawnych powstał 28.10.2008 roku przy klubie WKS Śląsk Wrocław. Do 2011 roku działał bez osobowości prawnej. Wraz z rozwojem, większą ilością członków i beneficjentów oraz powstającą infrastrukturą we Wrocławiu od kwietnia 2011 roku działa jako niezależne stowarzyszenie. Obecnie posiada 70 członków mających pełne prawa wyborcze oraz około 700 beneficjentów korzystających z jego usług (bilety, wyjazdy, wycieczki, rekreacja, konsultacje, szkolenia). To największa tego typu organizacja w Polsce, a być może i w Europie.

 

 

Pasja

 

Początkowym celem KKN było zjednoczenie niepełnosprawnych kibiców uczęszczających na mecze piłkarskiego Śląska, zachęcenie ich do przyjścia na obiekt sportowy oraz wypracowanie dobrych praktyk związanych z kibicami niepełnosprawnymi. Szybko okazało się, że pasja piłkarska oraz chęć wychodzenia z domu zbudowała potężną grupę osób, która zaczęła wspólnie podróżować za piłkarskim Śląskiem oraz na inne imprezy sportowe, turystyczne i rekreacyjne. Od 2009 roku miało miejsce ponad 100 wyjazdów organizowanych przez KKN poza Wrocław na imprezy sportowe (w tym el. LM, el. LE, EURO 2012), a liczba ta wciąż rośnie.  

 

Konsultacje

 

Dzięki doświadczeniu zdobywanemu w Polsce i w Europie Klub Kibiców Niepełnosprawnych i jego przedstawiciele doradzają i konsultują sprawy i zagadnienia związane z dostępnością stadionów, organizacją imprez oraz rozwojem ruchu kibicowskiego osób niepełnosprawnych w Polsce. Współpracowali przy projektowaniu Stadionu Wrocław, dzięki czemu obiekt ten jest najlepiej dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w tej części Europy.

 

Inne obszary

 

Poza sportem i piłką nożna, od której wszystko się zaczęło, Klub Kibiców Niepełnosprawnych realizuje projekty związane z aktywizacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych oraz prowadzi kampanie informacyjne i społeczne związane z tematyką niepełnosprawności. Przedstawiciele KKN prowadzą warsztaty w szkołach podstawowych i gimnazjalnych związane z akceptacją i postrzeganiem osób z niepełnosprawności. Mają na koncie 80 wizyt w szkołach na terenie Dolnego Śląska. Jako że organizacją zarządzają same osoby niepełnosprawne, są skarbnicą wiedzy w tej tematyce.   

 

 

Grupa przyjaciół

 

Ciekawostką jest fakt, że wokół KKN stworzyła się niesamowita sieć relacji, kontaktów oraz przyjaźni. Niejednokrotnie osoby związane z KKN spędzają razem urodziny, Sylwestra, spotykają się przy Wigilijnym stole, czy organizują wspólne ogniska lub wypady na ryby. To niespotykana grupa o wysokim poziomie organizacji i lojalności, która kocha Śląsk Wrocław.

 

Szczegóły: www.kkn.wroclaw.pl

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław