Kibice Razem

2022-05-31 08:33:27FUNDACJA ŚLĄSKA WROCŁAW OPERATOREM PROGRAMU „KIBICE RAZEM” W 2023 ROKU WE WROCŁAWIU!

 


Jeszcze w 2022 roku Fundacja WKS Śląsk Wrocław została Partnerem projektu Kibice Razem. Działania projektu skupiały się na podkreślaniu roli kibicowania i tworzeniu pozytywnych więzi.   

Od 2023 roku nasza Fundacja została operatorem głównym projektu, który w całej Polsce działa aktywnie już od ponad 10 lat.

 

JAKIE ZADANIA BĘDZIEMY REALIZOWAĆ?

 

Wspólnie z Partnerami, takimi jak Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk czy Klubem Kibica Niepełnosprawnego dbamy o to, aby przez cały rok można było w różnych formach i przestrzeniach łączyć pasję do piłki nożnej i aktywnego kibicowania.

Działania obejmują szereg aktywności. Będą to m.in.: warsztaty z kibicami, działania w zakresie integracji społeczności lokalnej, przede wszystkim z dziećmi i młodzieżą, w tym warsztaty i spotkania z uczniami wrocławskich szkół, konkursy, spotkana okazjonalne z m.in. piłkarkami i piłkarzami klubu WKS Śląsk Wrocław oraz spotkania profilaktyczne i środowiskowe (w tym związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom).  


 
Wszystkie prowadzone działania będą opierały się o 3 filary, w ramach których będą realizowane poszczególne aktywności:

1. działania na rzecz dzieci i młodzieży

2. działania na rzecz środowiska kibiców (kierowane do osób dorosłych)

3. działania na rzecz kibiców niepełnosprawnych.


ZAJĘCIA W SIEDZIBIE OŚRODKA „KIBICE RAZEM"

 

 

Zapraszamy do wrocławskiej siedziby ośrodka przy ul. Szewskiej 66/67A. Ośrodek Kibice Razem jest miejscem otwartym dla wszystkich, w szczególności dla kibiców zainteresowanych działalnością projektu Kibice Razem Śląsk Wrocław w 2023 roku oraz organizacji partnerskich, m.in.: Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk, Fundacji WKS Śląsk Wrocław oraz klubu WKS Śląsk Wrocław S.A.  
To miejsce, w którym poza cyklicznymi spotkaniami środowisk, przygotowaliśmy dla Was przestrzeń do dyskusji, projekcji filmów czy transmisji widowisk sportowych. Dodatkowo, mamy dla Was strefę planszóweczek i gier multimedialnych. Kawa, herbata i coś słodkiego też się znajdą!

Dogodne położenie ośrodka w sercu miasta, sprawny dojazd komunikacją miejską i brak barier architektonicznych powodują, że jest to jednocześnie miejsce do realizacji działań społeczności kibiców z niepełnosprawnością.  

Wiemy, że w życiu każdego z nas zdarzają się różne zakręty i przykre sprawy. Pamiętajcie, że możecie na nas liczyć, także w przypadku, kiedy borykacie się ze skutkami różnych uzależnień. Nie bądźcie w tym sami!
WYBRANE DZIAŁANIA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I OGÓLNOPOLSKIEJ W 2023:

 

- turnieje i imprezy sportowe

- warsztaty kreatywne

- warsztaty merytoryczne

- wspólne dopingowanie na sektorze rodzinnym na Tarczyński Arena

- pikniki na wrocławskich osiedlach

- wydawnictwa tematyczne

- konkursy tematyczne z nagrodami.  

Przyjdź i przekonaj się, co znaczy wspólna zabawa pod hasłem TRÓJKOLOROWYCH!


O bieżących wydarzeniach KIBICE RAZEM piszemy w aktualnościach.
 
Zapraszamy również wolontariuszy do współpracy z nami! Więcej informacji TUTAJ.
 
Projekt KIBICE RAZEM jest finansowany ze środków Miasta Wrocławia i Polskiego Związku Piłki Nożnej.