Wydarzenia

Bez porażki, ale i bez awansu

2021-06-26 19:30:00
Niestety mimo ambitnej walki wrocławianki w tym sezonie kończą zmagania o CLJ U17 na etapie baraży. W rewanżowym meczu z Rekordem Bielsko-Biała podopieczne Patrycji Falborskiej ponownie zremisowały – tym razem 2:2 (1:1) – a o awansie przyjezdnych zadecydowała wciąż jeszcze obowiązująca zasada bramek zdobytych na wyjeździe.
W pierwszej połowie optyczną przewagę zyskały zawodniczki Rekordu, które dłużej utrzymywały się przy piłce, stwarzając zagrożenie pod bramką WKS-u. W 15 min szczęście było jednak po stronie wrocławianek, gdy piłka po jednym ze strzałów odbiła się od poprzeczki. Śląsk bronił skutecznie, ale starał się też wyprowadzać kontrataki. W 35 min po rajdzie Matuszewskiej wynik otworzyła Zuzanna Szeląg. Na odpowiedź ze strony gości nie trzeba było długo czekać. Dziesięć minut później bielszczanki wykorzystały dośrodkowanie, strzelając wyrównującą bramkę.

Po zmianie stron Śląsk od razu pokazał się z bardzo dobrej strony. Zawodniczki Patrycji Falborskiej wykreowały kilka dogodnych okazji. Po jednej z nich futbolówka wylądowała na poprzeczce. W 70 min dopięły swego – Matuszewska stanęła oko w oko z bramkarką gości i zdobyła bramkę na 2:1. Rekord wkrótce znów jednak zdołał wyrównać stan rywalizacji, tym razem po sprytnym strzale tuż przy słupku. Wrocławianki walczyły z całych sił do samego końca. W ostatnich minutach fantastyczne uderzenie Matuszewskiej z rzutu wolnego znów zatrzymała poprzeczka. Wynik 2:2 sprawił, że z awansu cieszyć mogły się piłkarki Rekordu.

Śląsk Wrocław – Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:1)

Wynik pierwszego meczu: 1:1.

Śląsk: Rychlicka - Łepska, Krawecka, Sieradzka, Matuszewska – Rajchel (65’ Galas), Szeląg, Mieszczak, Wróbel - Wiewiór, Warzycha.

Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Maciej Fedorczuk

Zobacz również