Wydarzenia

Domowe ostatki | Ekstraliga

2021-11-14 08:00:00
W niedzielę, 14 listopada, piłkarki Śląska Wrocław rozegrają ostatni ligowy mecz w tym roku. Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Jagieły będzie beniaminek rozgrywek, Tarnovia Tarnów. Początek starcia o godzinie 12 na Kłokoczycach.
Mecz ten będzie rywalizacją sąsiadów w tabeli, choć faworytem będą piłkarki Śląska. W ostatnim czasie podopieczne Piotra Jagieły spisują się "w kratkę", a lepsze mecze przeplatają tymi mniej udanymi. Przed tygodniem przegrały w Bydgoszczy ze Sportisem 1:3, wcześniej pokonały Pomorzanina Toruń 8:0, a jeszcze przed tym pojedynkiem zremisowały z Olimpią Szczecin 1:1.

Tarnovia Tarnów w dziesięciu ligowych spotkaniach wygrała trzy razy i poniosła siedem porażek. Były wśród nich także te bardziej dotkliwe, jak 0:4 z SMS-em Łódź, 0:6 z Medykiem Konin czy 0:11 z Czarnymi Sosnowiec. Tarnowianki szybko pożegnały się również z Pucharem Polski, bo już w pierwszej rundzie przegrały z rezerwami Górnika Łęczna 1:10.

Najgroźniejszymi zawodniczkami wśród rywalek są Katarzyna Białoszewska i Gabriela Gębicka, które w tym sezonie zdobyły odpowiednio cztery i trzy gole.

Dla piłkarek WKS-u będzie to ostatni mecz ligowy w tej rundzie, ale przed nimi jeszcze pucharowa potyczka w Bielawie. Walka o 1/8 finału Pucharu Polski Kobiet odbędzie się w najbliższą środę, ale najpierw przed wrocławiankami jeszcze ostatnie domowe wyzwanie.

Początek spotkania w niedzielę (14 listopada) o godzinie 12 na stadionie Centrum Piłkarskiego Ślęza Wrocław na Kłokoczycach. Z meczu będzie przeprowadzona transmisja na żywo z komentarzem na kanale Śląska Wrocław na YouTubie.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również