Wydarzenia

Jagieła: Mecz na Oporowskiej to duża sprawa

2020-07-24 15:00:00
Piotr Jagieła, trener kobiecej drużyny Śląska Wrocław skomentował nadchodzący sparing z wicemistrzyniami Polski - Czarnymi Sosnowiec - który już w sobotę piłkarki WKS-u zagrają na stadionie przy ul. Oporowskiej.
Zagracie na legendarnej Oporowskiej. To chyba szczególne wydarzenie dla drużyny…
 
Oczywiście. Cieszymy się, bo to duża sprawa zagrać na tym stadionie. Jeszcze do niedawna mogliśmy oglądać na nim mecze Ekstraklasy, a jutro będziemy świadkami historycznej chwili, czyli meczu drużyny kobiet. Jesteśmy dumni z bycia częścią rodziny Śląska Wrocław i mamy nadzieję, że na spotkanie przybędzie wielu kibiców. Chcielibyśmy się z nimi przywitać i zaprezentować jak najlepiej.
 
Rywalki będą jednak bardzo silne, bo Czarni Sosnowiec to wicemistrzynie Polski. Jakie są najważniejsze założenia na ten mecz? 
 
W okresie przygotowawczym chcemy mierzyć się z jak najlepszymi zespołami. Moim zdaniem drużyna Czarnych Sosnowiec to faworyt w wyścigu o Mistrzostwo Polski w nadchodzącym sezonie. Postaramy się grać wysoko, agresywnie bronić i przeprowadzać przemyślane ataki. Dziewczyny są zmęczone, bo jesteśmy w trakcie obozu dochodzeniowego, podczas którego trenujemy dwa razy dziennie. Z pewnością jutrzejsze starcie będzie trudne, ale zaprocentuje lepszym przygotowaniem do ligi. 
 
Jak oceniasz formę drużyny na dwa tygodnie przed startem rozgrywek? Nad jakim aspektem zamierzasz szczególnie popracować?
 
Dwa tygodnie to niewiele czasu, w ostatnim tygodniu zejdziemy nieco z obciążeń treningowych i poświęcimy czas na przygotowanie się do starcia z Rybnikiem. Teraz pracujemy nad fazą przejścia z obrony do ataku, tak jak wspomniałem dziewczyny są nieco zmęczone, ale mikrocykle mamy opracowane tak, by na start sezonu były w pełni sił. 
 
W minionym tygodniu okazało się, że najciekawsze mecze Ekstraligi będzie można obejrzeć w TVP Sport. Jak odebrałeś tę wiadomość? Czy to duża zmiana i szansa dla kobiecej piłki w Polsce? 
 
To duża zmiana i fantastyczna rzecz dla kobiecej piłki nożnej. Jeszcze niedawno jeden mecz kolejki był pokazywany w internecie, a teraz  hitowe spotkania obejrzymy już w ogólnodostępnej telewizji. To wielka sprawa i dowód na rozwój tej dyscypliny sportu w naszym kraju. Mam nadzieję, że niedługo pojawią się kolejne nowości, sponsorzy i co najważniejsze - duże zainteresowanie kibiców.
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również