Wydarzenia

Mistrz z wizytą we Wrocławiu | Ekstraliga

2021-09-04 06:00:00
W sobotę - 4 września - piłkarki Śląska Wrocław zmierzą się z mistrzem Polski, Czarnymi Sosnowiec. Przed podopiecznymi Piotra Jagieły spore wyzwanie, a początek tej potyczki zaplanowany jest na godzinę 12 na stadionie na Kłokoczycach.
Początek sezonu dla Czarnych Sosnowiec jest słodko-gorzki. W Ekstralidze idzie im wyśmienicie, bo po dwóch spotkaniach mają na koncie komplet punktów, siedem goli strzelonych i żadnego straconego. To automatycznie daje pozycję w czubie tabeli. Sosnowiczanki miały jednak na ten sezon także cel międzynarodowy, czyli awans do Ligi Mistrzyń. A z tymi rozgrywkami pożegnały się już po jednym meczu, przegranym 1:2 z Ferencvarosem Budapeszt.

Po niepowodzeniu pucharowym Czarni - już pod wodzą innego szkoleniowca, bowiem Sebastian Stemplewski po przegranej z Węgierkami został zwolniony - mogą skupić się na krajowych występach i na razie wychodzi im to bardzo dobrze. Sosnowiczanki rozegrały dwa spotkania i pewnie pokonały AP Lotos Gdańsk (5:0) i Olimpię Szczecin (2:0). Przed nimi teraz pierwszy wyjazd w tym sezonie.

Wyjazd do Wrocławia z ambitnym zespołem Śląska Wrocław. Podopieczne Piotra Jagieły pokonały przed tygodniem Rekord Bielsko-Biała 2:1 i weszły na zwycięską ścieżkę. Wrocławianki nie zamierzają z niej zbaczać, choć rywal będzie naprawdę wymagający. Piłkarki WKS-u udowadniały już w tym sezonie, że potrafią walczyć z wyżej notowanym przeciwnikiem jak równy z równym, ale w starciu z ligową czołówką punktów jeszcze nie wywalczyły. W sobotę okazja do tego, by taki stan rzeczy zmienić.

Trener Piotr Jagieła nadal nie może skorzystać ze wszystkich zawodniczek. Część piłkarek leczy jeszcze kontuzje - Daria Nowak, Wiktoria Kiszkis czy Paulina Pompa, a inne powoli dochodzą do pełni zdrowia, choć już pojawiają się w meczowej kadrze, jak Martyna Buś. Wszystkie zawodniczki, które wybiegną na murawę od pierwszej minuty zapowiadają ambitną walkę z mistrzem Polski i chęć zgranięcia trzech punktów. W poprzednim sezonie sosnowiczanki dwukrotnie okazały się lepsze od WKS-u, u siebie zwyciężając 4:1, natomiast we Wrocławiu - 3:0. Jak będzie tym razem?

Początek spotkania w sobotę (4 września) o godzinie 12 na stadionie Ślęzy na Kłokoczycach. Tranmisja live dostępna będzie na kanale Śląsk Wrocław TV na YouTubie.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również