Wydarzenia

Nie schodzić ze zwycięskiej ścieżki | Ekstraliga

2021-10-09 20:00:00
Ostatnie tygodnie dla kobiecego zespołu Śląska Wrocław są dość udane. Podopieczne Piotra Jagieły odniosły zwycięstwa w dwóch poprzednich meczach - z GKS-em Katowice (3:1) i AP Lotosem Gdańsk (2:1) - a teraz chcą sięgnąć po pełną pulę w trzecim kolejnym starciu. Rywalem WKS-u będzie zespół AZS-u UJ Kraków. Początek spotkania o godzinie 12 na boisku na Kłokoczycach.
Po serii przegranych meczów z czołówką (w których piłkarki Śląska wcale nie były dużo gorsze), wrocławianki wróciły na zwycięskie tory. Za niezłą grą w starciu z GKS-em Katowice poszedł wynik i przepiękne bramki Joanny Krzyżanowskiej i Karoliny Ostrowskiej. Przed tygodniem podopieczne Piotra Jagieły przywiozły trzy punkty z Gdańska, gdzie pokonały AP Lotos i teraz chcą pójść za ciosem i odnieść trzecią wygraną z rzędu.

Chyba można pokusić się o stwierdzenie, że wrocławianki będą faworytkami niedzielnych zawodów. Krakowianki po znakomitym początku i sensacyjnym zwycięstwie nad Górnikiem Łęczna złapały zadyszkę. W dwóch pierwszych meczach Akademiczki zwyciężały, ale następnie musiały uznać wyższość przeciwniczek z Katowic (1:2), Gdańska (0:3) i Bydgoszczy (0:3). A przed tygodniem w starciu z AZS-em pierwszy punkt w tym sezonie zdobyła Olimpia Szczecin.

Krakowianki mają swoje problemy, ale oczywiście absolutnie nie można ich lekceważyć. Tym bardziej, że skład WKS-u nie będzie optymalny - zabraknie kontuzjowanych Darii Nowak, Joanny Węcławek i Pauliny Pompy, a kilka innych piłkarek narzeka na mniejsze urazy i ich występ stoi pod znakiem zapytania.

W poprzednim sezonie w starciu z Akademiczkami wrocławianki zdobyły cztery punkty. Na wyjeździe wygrały 2:1 po dwóch golach Marceliny Buś, a u siebie uratowały remis 2:2 po bramce Natalii Kulig w samej końcówce spotkania. Miejmy nadzieję, że i tym razem emocji nie zabraknie, a po 90 minutach z końcowego sukcesu cieszyć się będą zawodniczki Śląska.

Początek spotkania w niedzielę (10 października) o godzinie 12 na stadionie Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach. Transmisja wideo na żywo z komentarzem będzie dostępna na kanale Śląska Wrocław na YouTubie.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również