Wydarzenia

Piłkarki Śląska rozpoczęły treningi | Ekstraliga

2022-01-03 22:00:00
W pierwszy poniedziałek 2022 roku piłkarki Śląska Wrocław wznowiły treningi po zimowych urlopach. Zawodniczki WKS-u będą trenować przez 9 tygodni, a w okresie przygotowawczym rozegrają siedem sparingów. Pierwszy ligowy mecz rundy wiosennej zaplanowany jest na pierwszy weekend marca.
- Pierwsze dni treningów w nowym roku są "wprowadzające", a zajęcia przeprowadzane są na mniejszych obiążeniach - mówi trener przygotowania motorycznego WKS-u, Kacper Haniszewski. Wrocławianki w pierwszym tygodniu przygotowań przejdą testy motoryczne, czeka je także wyjazd integracyjny i kilka dni wolnego, a od kolejnego poniedziałku - praca na pełnych obrotach.

W inauguracyjnych zajęciach nie uczestniczyły wszystkie piłkarki. Część z nich narzeka na kontuzje, a po dłuższej przerwie jeszcze nie wróciły Wiktoria Kiszkis, Daria Nowak i Paulina Pompa, choć niewykluczone, że dołączą one w kolejnym etapie przygotowań. Bez wątpienia pozytywnym faktem jest wznowienie treningów przez Joannę Węcławek, która ze względu na kontuzję więzadeł opuściła właściwie cały 2021 rok. Wiosną z pierwszym zespołem trenować też będzie zawodniczka drużyny U17, Gabriela Lewicka.

Pierwszy sparing w tym okresie przygotowawczym odbędzie się w piątek, 14 stycznia. Podopieczne Piotra Jagieły zmierzą się na wyjeździe z UKS SMS-em Łódź. A pierwszy mecz rundy wiosennej zaplanowany jest na weekend 5-6 marca. Pierwszym ligowym rywalem WKS-u będzie także łódzki SMS.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również