Wydarzenia

Porażka na Oporowskiej

2020-07-25 17:00:00
Zawodniczki Śląska Wrocław przegrały z Czarnymi Sosnowiec 0:1 w kolejnym sparingu przedsezonowym. Był to pierwszy w historii mecz, jaki zespół kobiet rozegrał przy Oporowskiej.
Spotkanie rozpoczęło się od odważnych ataków gospodyń. Pierwszą groźną sytuację stworzyła sobie Martyna Buś, która po indywidualnej akcji lewym skrzydłem oddała  minimalnie niecelny strzał. W pierwszym kwadransie spotkania trudno było stwierdzić, który  zespół bardziej dominował na boisku przy ul. Oporowskiej - obie drużyny przeprowadzały  zgrabne ataki pozycyjne i  wykorzystywały wolne przestrzenie w bocznych sektorach placu gry. Warto wyróżnić fenomenalną interwencję wślizgiem Aleksandry Dudziak, która uchroniła Śląsk Wrocław od straty bramki. 
 
Drugi kwadrans  spotkania rozpoczął się dla “trójkolorowych” pechowo. Po interwencji w polu karnym kontuzji doznała obrończyni i kierowniczka drużyny Karolina Ostrowska. Już w 22. minucie zastąpiła ją Klaudia Homa.  “Wojskowe”  konstruowały dobre i szybkie ataki dominując w środku pola. Gorąco pod bramką gospodyń po raz kolejny zrobiło się w 30. minucie meczu, kiedy dobrym dryblingiem popisała się (17). Anna Bocian pewnie poradziła sobie jednak ze strzałem rywalki. Do końca pierwszej połowy obie drużyny grały nieco bardziej zachowawczo niż w pierwszych 30 minutach. Więcej okazji miały zawodniczki z Sosnowca, ale świetnie dysponowane Aleksandra Dudziak i Joanna Węcławek z łatwością zatrzymywały ich ataki. 
 
W końcówce pierwszej części warto wyróżnić ciekawy strzał z dystansu Joanny Wróblewskiej, która przechwyciła piłkę w środkowym sektorze boiska, a następnie spróbowała zaskoczyć bramkarkę z Sosnowca, Martynę Malysa. Tuż przed przerwą niebezpiecznie zrobiło się również pod bramką Śląska, kiedy do długiej piłki wyszła Bocian. Próbująca pokonać ją Weronika Zawistowska oddała jednak niecelne uderzenie.  Do przerwy na legendarnym stadionie przy Oporowskiej tablica z wynikiem wskazywała 
bezbramkowy remis.
 
Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego strzału ofensywnej pomocniczki gości, Lilyiany Kostovej. Dobrze ustawiona Anna Bocian  pewnie chwyciła piłkę i zażegnała zagrożenie. W pierwszym kwadransie gry drużyna Czarnych Sosnowiec dominowała raz po raz starając się zaskoczyć bramkarkę “trójkolorowych”. Uderzenia były jednak niecelne.W kolejnych minutach gry niezwykle niebezpieczne były rajdy Weroniki Zawistowskiej. Skrzydłowa wicemistrzyń Polski to zawodniczka dysponująca bardzo dobrym przyspieszeniem, a jej odważne akcje kilkukrotnie poważnie zagrażały bramce gospodyń.
 
Piłkarki Śląska Wrocław próbowały przełamać przewagę przyjezdnych. Dzięki zaangażowaniu w obronie gospodyniom udało się przeprowadzić kilka dobrych kontrataków, a nawet skutecznie utrzymać piłkę w okolicy pola karnego Sosnowca. Ataki kończyły się jednak na formacji obronnej  gości. 
 
Ostatnie 20 minut meczu to kolejne akcje Czarnych Sosnowiec. Receptę na pokonanie Anny Bocian znalazła w 71. minucie wprowadzona w drugiej części gry Lucia Slukova, po dwójkowej akcji z Kostovą znalazła się w sytuacji sam na sam z Bocian i skierowała piłkę do siatki. Strata bramki pobudzająco zadziałała na drużynę Śląska Wrocław, dobrą okazję miała Kamila Czudecka, ale dzięki świetnej obronie Malysy przyjezdne wciąż pozostawały na prowadzeniu.
 
W ostatnim kwadransie spotkania wyraźnie zmęczone trudnym obozem przygotowawczym piłkarki “wojskowych”  starały się wykrzesać resztki sił i zaskoczyć formację obronną Sosnowca, wicemistrzynie Polski dobrze radziły sobie jednak z szybkimi atakami Śląska i wyprowadzały odważne kontrataki. W końcowych 5 minutach gospodynie starały się wyrównać szybko przenosząc piłkę w strefę wysoką. Dobrze zwarta defensywa rywalek pozostała jednak niepokonana, a mecz zakończył się wynikiem 0:1. Przed rozpoczęciem sezonu Ekstraligi nasze piłkarki zmierzą się jeszcze z Rekordem Bielsko Biała, pojedynek rozpocznie się 1.08 o godzinie 13:00 na boisku hotelu Gem we Wrocławiu, przy ul. 
Mianowskiego 2b
 
 
Śląsk Wrocław – Czarni Sosnowiec 0:1 (0:0)
 
Bramki:  
0:1 - 71’ Slukova
 
Żółte kartki:  
Amanda Turowska; Natalia Kulig
 
Śląsk Wrocław: Bocian (87’ Rydlewska) - Turowska(45’ Krysman), Dudziak, 
Węcławek (62’ Żurek), Korda - Ostrowska (22’ Homa), Buś Martyna(45’Czudecka), Buś 
Marcelina (72’ Przelicka), Jurczenko(45’ Iwaśko),  Kulig - Wróblewska (83’ Buś Martyna).
 
Czarni Sosnowiec: Malysa - Fisherova, Olejniczak (45’ Wycisk), Zubczyk,  Wiankowska - 
Horvathova (75’ Suskova), Materek (45’ Kuciewicz), Halatek (60’Slukova), Kostova (87’ 
Kamala), Zawistowska (80’Tobiczyk) - Jaszek (60’ Zawiślak)
 
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również