Wydarzenia

Pucharowy koniec jesieni | Ekstraliga

2021-11-20 07:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław w tej rundzie zakończyły już granie w Ekstralidze Kobiet, ale przed nimi jeszcze jedno spotkanie - w Pucharze Polski Kobiet z Bielawianką Bielawa. Początek spotkania w sobotę - 20 listopada - o godzinie 13.
Podopieczne Piotra Jagieły ligowe granie już zakończyły i to udanie, bo w ostatnim jesiennym meczu Ekstraligi Kobiet wygrały z Tarnovią Tarnów 4:2. Teraz przed nimi jeszcze jedno wyzwanie - pucharowe - czyli starcie z drugoligową Bielawianką Bielawa.

Pucharowy mecz derbowy teoretycznie powinien być łatwy - wszak Śląsk występuje dwie klasy rozgrywkowe wyżej - ale zdecydowanie tak nie będzie. Piłkarki z Bielawy w rundzie jesiennej spisują się wręcz wyśmienicie i z kompletem punktów przewodzą w tabeli grupy południowej drugiej ligi kobiet. Jedenaście meczów, jedenaście zwycięstw, tylko pięć goli straconych - to rezultat, który musi robić wrażenie. Dodajmy, że ligowym przeciwnikiem Bielawianki jest Śląsk II. W tej rundzie zespół prowadzony przez Monikę Koziarską przegrał w Bielawie 0:2.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski wrocławianki łatwo poradziły sobie z czwartoligowym Pomorzaninem Toruń, wygrywając na wyjeździe aż 8:0. Bielawianka natomiast nieco skromniej, bo 4:0, odprawiła ligowego rywala, czyli KSP Kielce. Stawką sobotniego spotkania jest awans do 1/8 finału Pucharu Polski, a mecze tej fazy odbędą się już wiosną.

Początek spotkania w sobotę - 20 listopada - o godzinie 13 w Bielawie. Transmisja na żywo będzie przeprowadzona za pośrednictwem strony Sportowy Wałbrzych TV na YouTubie.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również