Wydarzenia

Wrócić na zwycięską ścieżkę | Ekstraliga

2020-11-17 14:00:00
Po trudnym starciu z wicemistrzem Polski nasze zawodniczki kontynuują meczowy maraton, rozpoczęty zaledwie kilka dni po powrocie do treningów po wymuszonej przerwie. Kolejnym rywalem Śląska Wrocław w walce o ligowe punkty będzie drużyna AP Lotos Gdańsk.
"Wojskowe" staną w środę przed wymagającym wyzwaniem. Wejście w rytm rozgrywania spotkań co dwa lub trzy dni zawsze może sprawić problem - szczególnie, kiedy zostało poprzedzone ponad dziesięciodniową przerwą od futbolu. W takiej sytuacji znajduję się obecnie zespół Piotra Jagieły, który po rozegranym w niedzielę spotkaniu ma jedynie dwa dni, by przygotować się do kolejnego starcia.
 
Najbliższy rywal WKS-u po dziesięciu rozegranych meczach zgromadził na swoim koncie siedem punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Motywacja drużyn walczących o utrzymanie się na Ekstraligowym poziomie, zdążyła już w tym sezonie dać się “Trójkolorowym” we znaki. Będąca w podobnej sytuacji Olimpia Szczecin sprawiła naszym zawodniczkom ogromne problemy na boisku przy ul. Oporowskiej. 
 
Śląsk Wrocław z AP Lotos Gdańsk zmierzy się na wyjeździe. Spotkanie rozpocznie się w środę, 18.11 o godz. 12. Zaledwie trzy dni później (21.11), nasze zawodniczki czeka mecz Pucharu Polski w Rzeszowie, gdzie zagrają przeciwko CWKS Resovia Rzeszów.
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również