Wydarzenia

Franciszek Kołakowski z profesjonalnym kontraktem

2024-05-16 19:47:00
Młody piłkarz Śląska Wrocław, występujący w drużynie do lat 15 - Franciszek Kołakowski - podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem.

Franciszek Kołakowski do Śląska trafił siedem lat temu. To właśnie w WKS-ie rozwijał się w ostatnich latach i przechodził przez kolejne szczeble Akademii.

- Franek trafił do Śląska z Gryfu Świdnica już na poziomie orlika. Cieszę się, że zawodnicy, którzy od wielu lat reprezentują barwy WKS-u, na etapie U15 podpisują kontrakt, bo to świadczy o dobrej pracy w młodszych kategoriach wiekowych, zarówno szkoleniowych, a przede wszystkim skautingowych. Franek został wypatrzony na jednym z turniejów w Świdnicy przez trenera Mateusza Chowańskiego, ówczesnego drugiego trenera rocznika 2009 - opowiada szkoleniowiec drużyny Śląska U15, Krzysztof Franczak.Młody piłkarz jest ważną postacią zespołu U15, który jest o krok od zwycięstwa swojej grupy Centralnej Ligi Juniorów.

- Franek Kołakowski jest u nas długo, już siódmy sezon. W tym czasie dużo pracował, aby się rozwijać. Tym bardziej cieszy fakt, że podpisał pierwszy kontrakt właśnie ze Śląskiem Wrocław. Jednocześnie wierzę, że bedzie to dla Franka dodatkową motywacją do dalszego rozwoju i pracy. Oczywiście będziemy go wspierać, ale jeszcze przed nim dużo wyzwań. A oczywiście nadrzędnym celem - jak w przypadku innych zawodników - jest to, by w przyszłości został zawodnikiem pierwszego zespołu - podkreśla Janusz Góra, dyrektor Akademii Śląska.W tym sezonie Franciszek Kołakowski rozegrał 20 meczów dla Śląska w Centralnej Lidze Juniorów, w których strzelił jednego gola.

- Bardzo się cieszę, że mogę podpisać kontrakt w tak młodym wieku, tym bardziej ze Śląskiem Wrocław. To oczywiście dla mnie dodatkowa motywacja i będę jeszcze ciężej pracować na treningach. Jeśli chodzi o moje cele to drużynowo złoty medal w Centralnej Lidze Juniorów, a indywidualnie - debiut w reprezentacji Polski - mówi Franciszek Kołakowski.Gramy dalej, Franek! Życzymy kolejnych udanych występów i bramek w zielono-biało-czerwonych barwach!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również