Wydarzenia

Śląsk II: Oby bez wpadki

2024-05-19 01:15:00
Nie zwalniamy tempa! Dziś w samo południe Śląsk II Wrocław podejmie na własnym obiekcie rezerwy Rakowa Częstochowa. Piłkarze trenera Hetela ponownie stoją przed szansą na powrót na fotel lidera.

ŚLĄSK II WROCŁAW

 

Mimo że rezerwy Śląska notują obecnie najdłuższą serię meczów bez zwycięstwa w tym sezonie (4), dalej liczą się w walce o ligowe trofeum dające jednocześnie awans do II ligi. Oprócz zespołu Michała Hetela, punkty regularnie traci również największy rywal w pogoni za promocją na szczebel centralny, czyli Rekord Bielsko-Biała. Dzisiejszy mecz ponownie otwiera przed Śląskiem II szansę na powrót na fotel lidera III ligi.  Przekonaliśmy się już, że w każdym spotkaniu o punkty jest niezwykle trudno, a zespoły z dołu tabeli regularnie urywają punkty czołówce. Nie zmienia to jednak faktu, że Trójkolorowi zmierzą się dziś z przedostatnią drużyną w tabeli i to na własnym terenie, gdzie punktują z reguły znakomicie.

 

 

SYLWETKA RYWALA – RAKÓW II CZĘSTOCHOWA

 

Losy rezerw Rakowa prowadzonych przez Przemysława Oziębałe zapewne będą się ważyć do ostatniej kolejki sezonu. Ekipa z Częstochowy drugi rok z rzędu występuje na poziomie III ligi, co jest dla niej dotychczas najlepszym wynikiem. Teraz jednak widmo spadku zagląda im w oczy i choć dziś przy Oporowskiej o punkty będzie trudno, to takowe mogą nawet zaprowadzić Raków II na bezpieczną pozycję w tabeli. 

 

OSTATNI MECZ

 

W meczu 14. kolejki rozgrywanym 28 października, piłkarze Śląska II strzelili 4 gole i bezproblemowo zwyciężyli w Częstochowie, która spośród wszystkich zespołów w lidze, najgorzej radzi sobie na własnym obiekcie. Bramki dla WKS-u strzelali wtedy: Hubert Muszyński, Jakub Lutostański, Patryk Szwedzi i Kacper Zaborski.

TABELA

 

Los ponownie uśmiechnął się do Śląska II i dał im szansę na powrót na fotel lidera. Po remisie Rekordu z Wartą Gorzów, dzisiejsze zwycięstwo Trójkolorowych da im upragnione pierwsze miejsce w III lidze. 

 

1. Rekord Bielsko-Biała 64 pkt. (jeden mecz więcej)

2. Śląsk II Wrocław 61 pkt.

3. MKS Kluczbork 59 pkt. (jeden mecz więcej)

.

.

17. Raków II Częstochowa 29 pkt.

 

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Mateusz Czerwień. Spotkanie Śląska II z Rakowem II Częstochowa rozpocznie się o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Oporowskiej 62 we Wrocławiu. Bilety na to wydarzenie można nabyć w kasach przed obiektem.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również