Wydarzenia

Bezpieczeństwo dzieci

2024-02-12 15:00:00
Dzieci powinny bezpiecznie korzystać z każdej formy zajęć ruchowych. Ochrona dzieci jest warunkiem koniecznym, aby mogły czerpać radość z uprawiania sportu, cieszyć się nim jako ulubionym hobby i dorastać jako sportowcy. Kultywowanie aktywnego stylu życia u dzieci z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony ich praw przynosi wymierne rezultaty sportowe i społeczne.
Każde dziecko spędzające czas w Fundacji Śląska Wrocław jest traktowane szacunkiem oraz z uwzględnieniem jego potrzeb. Nasza organizacja nie zgadza się na stosowanie przez kogokolwiek wobec dziecka przemocy w jakiejkolwiek formie. Dzieci powinny bezpiecznie korzystać z każdej formy zajęć ruchowych. Ochrona dzieci jest warunkiem koniecznym, aby mogły czerpać radość z uprawiania sportu, cieszyć się nim jako ulubionym hobby i dorastać jako sportowcy. Kultywowanie aktywnego stylu życia u dzieci z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony ich praw przynosi wymierne rezultaty sportowe i społeczne.

Personel Fundacji WKS Śląsk Wrocław realizując te cele, działa w ramach obowiązującego prawa, przepisów wewnętrznych danej organizacji oraz swoich kompetencji. Dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z DOKUMENTEM przygotowanym przez naszą Fundację, w którym przedstawiamy zaktualizowane STANDARDY OCHRONY DZIECI. Jako Organizator projektów skierowanych do dzieci i młodzieży, kładziemy szczególny nacisk na bezpieczeństwo oraz ochronę małoletnich.

Ponadto serdecznie zapraszamy do dokumentu POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA DZIECI, przygotowanego przez PZPN, z którym prowadzimy w Partnerstwie różnorodne działania skierowane do uczestników poniżej 18-go roku życia.


Autor: Patrycja Wojciechowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław