Wydarzenia

Cztery nominacje dla zespołu Śląska za sezon 2023/24

2024-05-13 21:30:00
Świetny sezon całego Śląska Wrocław musiał znaleźć odzwierciedlenie w postaci nominacji do tytułu najlepszego trenera, bramkarza, obrońcy i napastnika sezonu 2023/24 w PKO BP Ekstraklasie.

NOMINACJE DLA PIŁKARZY I TRENERA ŚLĄSKA WROCŁAW:

 

BRAMKARZ SEZONU – RAFAŁ LESZCZYŃSKI

Pozostali nominowani: Bielica (Górnik), Cojocaru (Pogoń), Kochalski (Stal), Zych (Puszcza).

 

Wystarczyłoby powiedzieć, że golkiper WKS-u jest obecnie liderem klasyfikacji czystych kont (12) oraz ma jeden z największych współczynników obronionych strzałów spośród wszystkich bramkarzy w lidze. Warto jednak mieć na uwadze, że przez cały sezon Rafał jest ostoją defensywy Śląska oraz jednym z najrówniej grających piłkarzy w tym sezonie.


 

OBROŃCA SEZONU – ALEKS PETKOV

Pozostali nominowani: Dieguez (Jagiellonia), Janicki (Górnik), Wdowik (Jagiellonia), Sacek (Jagiellonia).

 

Transfer Bułgara okazał się strzałem w dziesiątkę. Do spółki z Rafałem Leszczyńskim, Aleks jest graczem z największą ilością rozegranych meczów w Śląsku (31), a jedyna absencja defensora w sezonie ligowym była wymuszona z powodu uzbieranych żółtych kartek. Świetna runda jesienna, w której wyrósł on na lidera formacji obronnej Śląska, nie mogła umknąć osobom przyznającym nominacje. Forma Petkova znalazła również uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Bułgarii, który regularnie powołuje go do kadry narodowej. 


 

NAPASTNIK SEZONU – ERIK EXPOSITO

Pozostali nominowani: Imaz (Jagiellonia), Koulouris (Pogoń), Pululu (Jagiellonia), Szkurin (Stal).

 

Zaskoczeniem byłby brak nominacji dla najlepszego piłkarza Śląska oraz lidera klasyfikacji strzelców (i kanadyjskiej) w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Erik, począwszy od pierwszych meczów w sezonie, udowadnia, że mianowanie go kapitanem zespołu było słuszną decyzją. Nie tylko regularnie strzela ważne bramki, ale pomaga drużynie w trudniejszych momentach poszczególnych spotkań. Prawdziwy lider na boisku i poza nim. Duża zasługa właśnie Exposito w tym, że Śląsk do ostatniej kolejki będzie walczył o tytuł mistrza Polski.


 

TRENER SEZONU – JACEK MAGIERA

Pozostali nominowani: Kiereś (Stal), Siemieniec (Jagiellonia), Tułacz (Puszcza), Urban (Górnik)

 

Kto wie, w jakim miejscu znajdowałby się teraz Śląsk, gdyby nie Jacek Magiera, który powracając do WKS-u w końcówce poprzedniego sezonu, uratował zespół przed spadkiem. Nieocenione kompetencje w zakresie zarządzania grupą, stawianie na nieoczywiste wybory, które nieraz obroniły się na boisku, czy w końcu umiejętności taktyczne pozwalające skutecznie zaskoczyć rywala. To tylko niektóre z cech trenera Magiery, które dały nam w rezultacie Śląsk skłonny do walki o najwyższe cele w sezonie 2023/24. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy podczas oficjalnej gali PKO BP Ekstraklasy, która odbędzie się 27 maja.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław