Wydarzenia

Dominika Szkwarek podpisała nową umowę | Piłka Kobiet

2024-05-02 19:47:00
18-letnia obrończyni Śląska Wrocław - Dominika Szkwarek - podpisała nową umowę ze Śląskiem Wrocław.

Mimo młodego wieku, Dominika Szkwarek szlify w seniorskim zespole WKS-u zbiera już trzeci sezon. W poprzednich dwóch była raczej zawodniczką rezerwową, jednak na przestrzeni obecnych rozgrywek stała się jedną z ważniejszych postaci wrocławskiej defensywy.

- Chcemy, by nasz skład tworzyły zawodniczki zarówno doświadczone, jak i te znajdujące się jeszcze u progu swojej kariery. Dominika jest utalentowaną obrończynią i ważną postacią w naszej drużyny, co niejednokrotnie pokazywała na boisku. Wierzę, że nadal będzie ciężko pracować i się rozwijać, by stać się czołową postacią całej ligi - mówi dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.Nie można zapominać o tym, że Dominika Szkwarek to także aktualna mistrzyni Polski do lat 17. Z kolei w seniorskim zespole rozegrała już 27 spotkań, w których strzeliła jednego gola. Było to trafienie na 3:0 w starciu z AP Orlenem w Gdańsku w październiku zeszłego roku.- Bardzo się cieszę, że mogę zostać we Wrocławiu na kolejny rok. W obecnym sezonie dostałam szansę w postaci większej liczby minut na boisku. Gra na tym poziomie, w Ekstralidze, pozwala mi na zdobywanie doświadczenia i budowanie pewności siebie - podkreśla Dominika Szkwarek. - W kwestii celów, to są one dość jasne - zdobycie Pucharu Polski i dalsza walka o jak najwyższe miejsce w lidze - dodaje.Co ciekawe, Szkwarek znajdowała się w kadrze zespołu walczącego o Puchar Polski przed dwoma laty, jednak wtedy nie weszła na murawę, a jedynie oglądała mecz z perspektywy ławki rezerwowych. Teraz są bardzo duże szanse na to, że rozpocznie od pierwszego gwizdka.

- Cieszę się, że Dominika zostaje z nami. To obrończyni, która dobrze czyta grę, jest zwrotna i jest typem szybkościowca. Uważam, że dzięki pracy indywidualnej może jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności w atakowaniu, co da zespołowi dodatkowy atut w budowaniu akcji ofensywnych - zaznacza szkoleniowiec Śląska, Piotr Jagieła.Dodajmy również, że Dominika Szkwarek to "etatowa" reprezentantka Polski. W poprzednim roku grała w kadrze do lat 17 (występowała na mistrzostwach Europy do lat 17), a obecnie zbiera szlify poziom wyżej, czyli w narodowej drużynie do lat 19.

Zawodniczka nadal będzie występować z numerem 35. Kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025.

Gramy dalej, Doma! Życzymy kolejnych udanych meczów i strzelonych goli w barwach WKS-u!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław