Wydarzenia

Dorian Markowski z profesjonalnym kontraktem

2024-05-21 19:47:00
Dorian Markowski, młody zawodnik występujący w zespole U17, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław.
Dorian Markowski to zawodnik z grupy tzw. piłkarzy późno dojrzewających. Jest pewnym punktem drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów U17, która lada chwila będzie walczyć o medale rozgrywek.

- Dorian to kolejny zawodnik naszej Akademii, który w ostatnim czasie zrobił znaczący postęp w swoim rozwoju. Ciężko pracuje na treningach, co przekłada się na dobre występy w meczach. Myślę, że podpisanie kontraktu bedzie dla niego dodatkową motywacją do dalszej pracy, aby stać się jeszcze lepszym piłkarzem - zaznacza dyrektor Akademii WKS-u, Janusz Góra.Młody zawodnik rozegrał w tym sezonie 25 meczów w Centralnej Lidze Juniorów U17, w których strzelił jednego gola - w wygranym 8:0 domowym meczu z Gryfem Tczew.

- To zawodnik występujący na środku pomocy, warunki fizyczne nie są jeszcze jego atutem, ale charakteryzuje się dobrą pracą w defensywie, dobrym odbiorem, bazuje na czytaniu gry i notuje dużo przechwytów. W ataku ma kontrolę nad piłką, potrafi grać 1 na 1 w swojej stronie i gubić rywala na krótkim dystansie. Cieszę się, że zostaje z nami na kolejne lata i wierzę, że to będzie dla niego bodziec do dalszej pracy i do tego, by piąć się w Śląsku Wrocław - podkreśla szkoleniowiec drużyny WKS-u U17, Sebastian Mordal.Sam zainteresowany przyznaje właśnie, że profesjonalny kontrakt to forma docenienia i motywacja do jeszcze cięższej pracy.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Czuję się doceniony i czuję to, że klub wierzy w mój rozwój. Będę nadal ciężko pracował, by zajść jak najdalej. Motywacja oczywiście jest, coraz większa, a o celach nie chciałbym mówić. Będę je stopniowo realizować, a w przyszłości chciałbym zagrać w barwach Śląska na Tarczyński Arenie - przyznaje Dorian Markowski.Gramy dalej, Dorian! Życzymy kolejnych udanych występów i bramek w zielono-biało-czerwonych barwach!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław