Wydarzenia

Gracjan Korytkowski dołączył do Śląska II

2024-02-23 20:00:00
Gracjan Korytkowski - doskonale znany we Wrocławiu bramkarz - dołączył do zespołu rezerw WKS-u. 21-latek przepracował z drużyną trenera Michała Hetela okres przygotowawczy, a do klubu trafił na zasadzie wypożyczenia z czwartoligowego Piasta Żmigród, które będzie obowiązywało do końca sezonu.
Gracjan Korytkowski swoją przygodę z piłką zaczął w Piaście Żmigród. Ponadprzeciętne umiejętności bramkarskie sprawiły, że już w wieku 10 lat przeniósł się do największego klubu na Dolnym Śląsku. Po ośmiu latach gry w grupach młodzieżowych i rezerwach WKS-u - z którymi wywalczył awans do 2. Ligi - wrócił do żmigrodzkiego Piasta. Poprzednią rundę spędził w Zenicie Międzybórz, gdzie był podstawowym golkiperem.- Chcieliśmy zwiększyć rywalizację na pozycji bramkarza w zespole rezerw i pozyskać kogoś, kto nie będzie miał problemów z aklimatyzacją. Gracjan doskonale zna wrocławskie środowisko, spędził w Śląsku wiele sezonów i teraz wszystko zależy od niego - mówi dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.

Korytkowski przepracował okres przygotowawczy ze Śląskiem II, wystąpił także w czterech spotkaniach drugiego WKS-u.- Na początku pojawiło się pytanie od trenera Miłosza Gładocha, czy chciałbym dołączyć na treningi. Tak się zaczęło i po jakimś czasie okazało się, że jest szansa, bym został na dłużej. Można powiedzieć, że wracam do domu. Każdy z zawodników rezerw ma swoje cele, każdy chciałby przebić się do pierwszego składu, ja oczywiście też. Na razie jednak skupiam się na ciężkiej pracy na treningach - przyznaje Gracjan Korytkowski. - Jak wygląda współpraca z zespołem? Dobrze, bo znam część chłopaków jeszcze ze starych czasów - dodaje ze śmiechem.Gracjan Korytkowski do Wrocławia dołączył na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Piasta Żmigród.

Witamy ponowie w Śląsku, Gracjan! Życzymy samych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław