Wydarzenia

Igor Kobelczuk z nowym kontraktem

2024-06-18 19:47:00
Młody zawodnik Śląska Wrocław, występujący na co dzień w drużynie U17 i U19 - Igor Kobelczuk - związał się nowym kontraktem z wrocławskim klubem.

Ofensywny piłkarz wystąpił w tym sezonie w 28 spotkaniach - w czternastu w drużynie U19 (Liga Wojewódzka i Liga Makroregionalna) oraz w czternastu w zespole U17, w Centralnej Lidze Juniorów U17.

- Igor trenował z nami, a grał w zależności od sytuacji, albo w zespole U19 albo U17. Pod koniec sezonu złamał rękę w nadgarstku i to sprawiło, że opuścił kilka kolejek. Kobi to chłopak o dużym potencjałem,ma łatwość uczenia się nowych czynności ruchowych, i co najważniejsze ma talent do pracy, a to dziś wyjątek - mówi szkoleniowiec drużyny Śląska U19, Ryszard Pietraszewski.Kobelczuk często wpisywał się na listę strzelców. W rozgrywkach wojewódzkich U19 strzelił sześć bramek, jedną dorzucił w Lidze Makroregionalnej U19, a kolejnych osiem w Centralnej Lidze Juniorów U17.

- Cieszymy się, że Igor Kobelczuk podpisał nowy kontrakt, to nasz ważny zawodnik, który mimo młodego wieku często grał w zespole U19. To piłkarz wpisujący się w naszą filozofię i chcemy stearzać mu warunki do rozwoju. Jestem przekonany, że jeśli będzie nadal tak ciężko pracował, to w niedalekiej przyszłości zobaczymy go w pierwszym zespole Śląska - przyznaje dyrektor Akademii Śląska, Janusz Góra.Warto również zaznaczyć, że Igor Kobelczuk to świeżo upieczony mistrz Polski U17. Wrocławianie w finałowym dwumeczu pokonali Legię Warszawa 6:5.- Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z podpisania nowego kontraktu. Czuję, że klub mnie docenia i stawia na mnie, co jest jeszcze większą motywację do cięższej pracy - zaznacza Igor Kobelczuk. - Co do moich celów... Jeden już się spełnił, wygraliśmy Centralną Ligę Juniorów U17 - przyznaje z uśmiechem. - A indywidualnie chciałbym rozpocząć treningi z seniorskimi zespołami i w przyszłości zadebiutować w meczu pierwszej drużyny Śląska - dodaje.

Gramy dalej, Kobi! Życzymy wielu kolejnych udanych występów i bramek w zielono-biało-czerwonych barwach!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław