Wydarzenia

Jacek Magiera trenerem maja!

2024-06-07 16:30:00
Nie mogło być inaczej! Po fantastycznej końcówce sezonu trener Jacek Magiera został wybrany trenerem maja w PKO BP Ekstraklasie. To trzecie takie wyróżnienie szkoleniowca WKS-u w niedawno zakończonym sezonie 2023/2024.

Po trudnych pierwszych meczach w 2024 roku wrocławianie wrócili na właściwie tory. Końcówka zmagań znów należała do wrocławian. Kibice doczekali się fantastycznej serii czterech zwycięstw, która przyniosła ostatecznie srebrne medale za wicemistrzostwo Polski.

Bardzo dobry okres Śląska rozpoczął trudny mecz w Łodzi. Wrocławianie, choć przegrywali w meczu z ŁKS-em, zdołali się podnieść, strzelić dwie bramki w krótkim odstępie czasu i wywieźć trzy punkty z „miasta włókniarzy”. Następnie Trójkolorowi rozegrali jeden z najlepszych pojedynków sezonu. W rywalizacji z Cracovią na Tarczyński Arenie zagrało wszystko. WKS pewnie zwyciężył w tym spotkaniu 4:0 i znacznie przybliżył się do gry w europejskich pucharach.Kolejne przekonujące zwycięstwo zespół Jacka Magiery odniósł w konfrontacji z Radomiakiem Radom. To także podczas tego spotkania zobaczyliśmy jedną z najpiękniejszych bramek ostatnich lat, czyli trafienie Matiasa Nahuela na 1:0. Potem wrocławianie dołożyli jeszcze jedną bramkę i europejska przygoda w następnym sezonie stała się faktem. Znakomity maj zakończyła deszczowa wygrana w Częstochowie. Śląsk znów był w stanie odwrócić losy spotkania po pierwszym golu rywali. Hiszpański duet WKS-u dołożył po trafieniu i wicemistrzowie Polski zakończyli rozgrywki wygraną 2:1.

12/12 punktów sprawiło, że nie mogło być innego werdyktu. To Jacek Magiera został uznany trenerem maja w PKO BP Ekstraklasie. Taka nagroda powędrowała do opiekuna Wojskowych trzeci raz. Wcześniej zdobywał ją we wrześniu oraz listopadzie. Życzymy tego, aby w kolejnych zmaganiach wspomnianych statuetek było jeszcze więcej.

Gratulacje, Trenerze!

Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław