Wydarzenia

Janusz Góra: Mistrzostwo cieszy, ale rozwój ważniejszy

2024-06-13 09:40:00
Śląsk U17 w środę został mistrzem Polski. Wrocławianie w rewanżowym meczu finałowym pokonali Legię Warszawa 4:2, a w dwumeczu wygrali 6:5. - Najważniejsze jest to, że ci chłopcy, którzy są u nas w akademii, rozwijają się i to widać - podsumował sukces WKS-u dyrektor Akademii, Janusz Góra.
Janusz Góra: Jadąc na rewanż liczyliśmy się z tym, że będzie to niełatwy mecz. Natomiast po pierwszym spotkaniu wszyscy wierzyliśmy, że w tym reważu chłopcy powalczą i pokażą się z jak najlepszej strony. Pracowali na to cały rok i to, co dzisiaj pokazali, udowadnia, że ciężka praca popłaca. Tyczy się to również pracy trenera, który wraz ze sztabem szkoleniowym włożył dużo pracy w przygotowanie tych chłopaków. Wszyscy pracownicy, którzy pomagali dookoła, przyczynili się do tego sukcesu.

Najważniejsze jest to, że ci chłopcy, którzy są u nas w akademii, rozwijają się i to widać. Oni ten medal zdobyli i zasłużyli na ten sukces w stu procentach. Cieszymy się z sukcesu. Pracujemy dalej i czekamy, bo przed nami jeszcze kolejny finał, drużyny U15. Też z Legią Warszawa, także możemy się zapisać w historii akademii Śląska, że w dwóch finałach możemy wyjść ze złotem, ale poczekajmy, bo do tego meczu jeszcze trochę czasu.

Serdeczne gratulacje dla trenera Sebastiana Mordala i trenera Pawła Dziakowicza, stworzyli świetny duet trenerów. Gratulacje również dla sztabu szkoleniowego, wszystkich zawodników i pracowników akademii, którzy na co dzień pracują, aby ten sukces nastąpił.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław