Wydarzenia

Kolejny międzynarodowy turniej sekcji blind footballu Śląska!

2023-10-18 10:00:00
W sobotę 14 października sekcja blind footballu w Śląsku Wrocław zmierzyła się na międzynarodowym turnieju w Belgii. Przeciwnikami zawodników z Wrocławia byli gospodarze - Cécifoot Charleroi, francuskie Bondy, oraz mistrzowie Niemiec - Marburg E.V.
Pierwsze spotkanie dla trójkolorowych było przeciwko organizatorom, Cécifoot Charleroi. Po zaciętym pojedynku padł bezbramkowy remis. Mimo dobrych okazji dla obu drużyn, bramkarze dali z siebie wszystko i nie wpuścili żadnego gola.
 
Drugi mecz został rozegrany przeciwko Bondy. Mimo dobrej pierwszej połowy zawodników Śląska Wrocław, nie udało się strzelić gola. Większą skutecznością wykazali się zawodnicy z Francji, którzy ostatecznie zwyciężyli ten mecz 0:2.
 
Ostatnim przeciwnikiem byli mistrzowie Niemiec, Marburg E.V. Mecz od początku był pod dyktando zawodników zza naszej zachodniej granicy, jednak były fragmenty dobrej gry zawodników Śląsk Wrocław Blind Football. Niestety znowu nie udało się zdobyć gola, w przeciwieństwie do rywali, którzy wygrali ten mecz 4:0.
 
Z Belgii wracamy jednak z podniesionymi głowami i nagrodami. Drużyna została doceniona i otrzymaliśmy statuetkę Fair Play, natomiast nasz bramkarz Michał Płachecki dostał statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju!
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Śląsk Wrocław Blind Football

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław