Wydarzenia

Leszczyński: To dobry fundament pod kolejne sukcesy

2024-05-25 22:30:00
Śląsk Wrocław został wicemistrzem Polski w sezonie 2023/2024. W ostatnim meczu po raz kolejny bardzo dobrze spisał się Rafał Leszczyński. Bramkarz WKS-u zabrał głos tuż po starciu w Częstochowie.

Rafał Leszczyński: Myślę, że mogę powiedzieć, że jestem członkiem najlepszej drużyny w kraju. Przegraliśmy tylko bezpośrednim spotkaniem. Szkoda, że tak mało zabrakło. Trzeba jednak szanować ten srebrny medal. Zbudowaliśmy dobry fundament pod przyszły sezon i kolejne sukcesy. To też dobry pstryczek w nos dla tych, którzy w nas nie wierzyli i po trzech kolejkach spuszczali do pierwszej ligi

Cieszę się też z osiągnięć indywidualnych. Szkoda, że dziś nie dorzuciłem kolejnego czystego konta. Czy będę wybrany najlepszym bramkarzem? To się okaże w poniedziałek. Wiemy, że głosowania są różne, zobaczymy. Na gorąco te wszystkie te laury indywidualne oddałbym za złoty medal.

Nawet jak wychodziliśmy na rozgrzewkę, to nie spodziewaliśmy się, że tak późno zaczniemy. Było trochę rozbicie mentalne, bo znaliśmy wynik z Białegostoku. To nie są czasy, jakie były 20 lat temu. Uważam, że trochę nie w porządku było to, że nie poczekali na nas z drugim meczem o mistrzostwo. Moim zdaniem tak byłoby prawidłowo, ale nie my podejmujemy decyzję. Ważne, że się nie poddaliśmy i wywieźliśmy trzy punkty z trudnego terenu.

Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław