Wydarzenia

Maciej Kucharski z profesjonalnym kontraktem

2024-04-30 19:47:00
Jeden z wyróżniających się zawodników zespołu Śląska U15 - Maciej Kucharski - podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze.

Maciej Kucharski do Akademii Śląska Wrocław dołączył pod koniec 2021 roku. Młody piłkarz od samego początku spisywał się bardzo dobrze.


- Maciek dołączył do nas w listopadzie 2021 roku ze Ślęzy Wrocław. Naszą uwagę przykuł swoimi występami w Wojewódzkiej Lidze Trampkarza, dostaliśmy również pozytywną opinię na jego temat od ówczesnego dyrektora Akademii, Krzysztofa Paluszka. Od razu hurtowo zaczął strzelać bramki - w jednym z pierwszych występów w barwach Śląska zdobył hat-tricka w Interlidze przeciwko Sparcie Praga - wspomina trener drużyny z rocznika 2009 (obecnie U15), Krzysztof Franczak.

- Od tego czasu harmonijnie się rozwija, co zaowocowało regularnymi powołaniami do reprezentacji Polski. Przy tym jest skromnym, bardzo pracowitym i ambitnym młodym człowiekiem. Wzorowo łączy sport z nauką. Jako trener, ale również wychowca klasy, mogę to potwierdzić, bo jego średnia ocen na półrocze wynosi 5,5 - dodaje Krzysztof Franczak.Obecnie Maciej Kucharski regularnie występuje w zespole Śląska do lat 15, gdzie imponuje skutecznością. W rundzie jesiennej wystąpił w dziesięciu meczach, w których strzelił trzynaście goli, a w tym roku w dziewięciu meczach ma na koncie już piętnaście (!) trafień.

- Jest dla nas bardzo istotne, że Maciek podpisał swój pierwszy kontrakt z naszą Akademią. To wyróżniający się zawodnik naszego zespołu U15, reprezentant Polski. Wierzę, że dzięki swojej ciężkiej i sumiennej pracy w niedalekiej przyszłości zwróci na siebie uwagę sztabu pierwszego zespołu. Na razie jednak ważny jest jego dalszy rozwój. Będziemy go wspierać i chcemy mu zapewnić jak najlepsze warunki do tego rozwoju - podkreśla dyrektor Akademii Śląska, Janusz Góra.Zadowolenia z umowy nie kryje również sam zainteresowany.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Czuję się bardzo doceniony przez klub i jest to dla mnie duże wyróżnienie. To też dla mnie znak, że klub we mnie wierzy i chce, abym dalej się rozwijał. Czuję duże wsparcie ze strony całego sztabu szkoleniowego Akademii, za co jestem im wdzięczny - mówi Maciej Kucharski.- Jeśli chodzi o cele, to na ten sezon myślę, że naszym wspólnym celem - jako drużyny - jest wygranie wszystkich pozostałych meczów w Centralnej Lidze Juniorów U15 oraz sięgnięcie po mistrzostwo Polski. Na kolejne lata stawiam sobie za cel zadebiutowanie w seniorskich drużynach WKS-u - dodaje młody piłkarz.


Gramy dalej, Maciek! Życzymy kolejnych udanych występów i wielu bramek w zielono-biało-czerwonych barwach!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław