Wydarzenia

Matsenko: Cieszmy się z tego wicemistrzostwa

2024-05-26 15:30:00
Śląsk Wrocław wywalczył srebrny medal, jednym z autorów był Yehor Matsenko, który skradł serca kibiców i oto jak skomentował ten sezon.
Yehor Matsenko: Opóźnione spotkanie nie wpłynęło na mnie tak bardzo, znaliśmy wynik w Białymstoku, ale nie skupialiśmy się na tym. Nie chcieliśmy pozwolić, aby doszło nam to do głowy. Skupialiśmy się tylko na swoich zadaniach. Chcieliśmy utrzymać passę  dobrych spotkań. To bardzo cenne kiedy wygrywa się na terenie mistrza Polski. Mamy wicemistrzostwo Polski i się cieszymy ile można. 
 
Nie spodziewaliśmy się, że będziemy grać w takich warunkach. Patrzyliśmy na pogodę, ale nas zaskoczyła. Było strasznie zalane boisko i było ciężko grać. Mamy naprawdę jakościowy zespół, który wykorzystuje swoje atuty. Gramy piłkę za plecy obrońców i doskonale nam to wychodziło. Dzisiaj się tylko liczyło zwycięstwo i na tym się tylko koncentrowaliśmy. Ten sezon jest fantastyczny, mój pierwszy sezon i od razu srebrny medal, jestem dumny z tej drużyny. Mam nadzieję, że następny sezon będzie jeszcze lepszy. Dziękuje każdemu, kto tu nam pomagał i pracował z nami. Ludzie, którzy pracowali w klubie czekali na medal 11 lat i to dla nich również dla nich. Czujemy niedosyt, ale to tylko nas bardziej zmotywuje na następny sezon. Teraz czeka mnie turniej we Francji, gdzie będę walczył o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!
Autor: Marek Wadas, Hubert Mrówczyński, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław